intihar

1 /
Yaşamdan umudu kesmek ile tanrıdan umudu kesmek arasında bir yerde kararı. Kişi yanında tanrıyı hissedemiyorsa intihar ediyor. Bunu imansızlık ya da inançsızlık gibi düşünmeyin. Bu bir terk edilmişlik duygusu. İsa'nın dediği gibi "baba beni neden terk ettin?"
İnsanoğlu istediği gibi hayat koşulları oluşmadığı zaman bununla baş edemezse intihar eder. Ve her intihar geride kalanlara edilen bir sitemdir. yine de bize bu bedeni ve hayatı emanet veren'in izni ve emri dairesinin dışında bu hayatı istediğimiz yere sarf etmeye mezun değiliz. evvel ahir inancımız budur.
intihara meylin tersi sanırım cinayete meyil. içindeki öfkeyi kusan katil içine gömen intiharör oluyor. şahsen cinayeti tercih ederim, giderken arkandan birkaç kişiyi daha götürmek en azından istatistiksel olarak kardır. işin esprisi bir yana insanı böyle bir duruma sokacak kadar yıkıcı şeyler yaşamanın sancısı bir yana...
insanların başına gelebilecek bir talihsiz git cinnet anı , bir çaresizlik,
kimse canına kıymak istemez ancak o nasıl bir buhran ki o an hiç bir şey gözüne görünmüyor.
yazması bile ürküttü ki
İntihar sözünü ağzına alan kişi destek alsa dahi ergeç kalkışıyor.
teşebbüsü sonrasında insanın başarılı olup olmamasının önemi olmadığını söyleyen insanlar tanıdım. sonuçta her halükarda insan ölüyor. yani başarısız sonuçlanmış bir intihar girişimi yaşadıktan sonra insan fiziksel olarak ölmese bile, hayatının geri kalanında kendi yaşamına saygısını yitirmiş olduğu gerçeğiyle ruhen ölü gibi bir hayat yaşıyor. hayattan hiçbir zevk almıyor, yaşama karşı bir heyecan duymuyor.
arkada bıraktıklarına zor olduğu için kötü görüldüğünü düşünüyorum. insanlara zararlı bir piskopata dönüşmemek veya umudunun bitmesi sebebiyle kendine uyguladığı zararlı bir fiil.
Sürekli kötü bir şey olarak addedilmesini pek anlamlandıramadığım "tercih". inançsal gerekçeklerden bağımsız konuşuyorum çünkü inançsız insanlar da aynı algıya sahip. Bir insan neden istemediği halde yaşamak zorunda olsun ki? Sanırım bu sorunun dinler dışında bir yerde cevabı yok.
Çoğu intihar bir cinayettir. Merak et kardeş, yarın ne olacağını,hayatın sana neler sunacağını merak et. Kimseye yaşama bağlandığın kadar bağlanma. Hayat bu belli olmaz 1 günde neler değişir bilemezsin. Bizler kaybedenleriz,umuttur bizi yaşatan. Ben 1 hafta sonraki beni bilmiyorum. Sen de bilemezsin. Dünyayı sevmiyorum ama kendi dünyamı yaratmaya çabalıyorum. Unutma en büyük karanlık aydınlığın habercisidir.