iskoçya

1 /
templer şövalyeleri, takibata uğrayacaklarının istihbaratını aldıkları zaman, tarikatın hazinelerinin, sırlarının ve tarikatı sürdürecek isimlerin bu ülkeye kaçtığı, buradan da yeni dünya'ya geçtikleri söylenir.

ortalama, ama o kadar da değil!
Ortalama yurdum insanı ismini duyunca direkt erkekleri etek giyiyaa der, futbola ilgisi olan celtic rangers derbisinden tanır. Birazı da halkı cimriymis der sanırım bir dönem anlatılan fıkralardan duymuştur ehli dünya olanı da viskisinden tanır. Iskoç viskisi hesabı. Ben mi ? Etek ve celtic rangers derbisi bea.
hayallerimi süsleyen ülke. sessizce "neyi" diye sorma zahmetine giren olursa; gördüklerim, izlediklerim sebebiyle. izlanda, norveç, isveç gibi vikinglerin cirit attığı ülkelerin yanı sıra, iskoçya'nında soğuk havası ve doğal güzellikleri beni cezbediyor. başımızdaki feyk pandemi belası kalktıktan sonra elimden geleni yapıp gidip, görmek istiyorum.
cesur yürek filmini izleyip izleyip gaza geliyorlar herhalde, sandıkta ''napıyoz la biz, mis gibi bıritiş bıritiş takılıyoz ayrılmamak daha mantıklı!'' deyip hayır veriyor olabilirler.
Yeni bir bağımsızlık referandumuna hazırlanan ülke. Kürdistan domino taşı gibi bir etki yarattı herhalde hepsi sırada bekliyormuş demek.