iskoçya

1 /
Muazzam bir mimarisi olan ülke. Ayrıca her yer alabildiğine yeşil. Eğer yağmuru sevmem, kapalı hava beni bozar demiyorsanız kesinlikle yaşanılabilitesi yüksek bir yer. İki kez gittim, doyamadım...
templer şövalyeleri, takibata uğrayacaklarının istihbaratını aldıkları zaman, tarikatın hazinelerinin, sırlarının ve tarikatı sürdürecek isimlerin bu ülkeye kaçtığı, buradan da yeni dünya'ya geçtikleri söylenir.

ortalama, ama o kadar da değil!
Ortalama yurdum insanı ismini duyunca direkt erkekleri etek giyiyaa der, futbola ilgisi olan celtic rangers derbisinden tanır. Birazı da halkı cimriymis der sanırım bir dönem anlatılan fıkralardan duymuştur ehli dünya olanı da viskisinden tanır. Iskoç viskisi hesabı. Ben mi ? Etek ve celtic rangers derbisi bea.
hayallerimi süsleyen ülke. sessizce "neyi" diye sorma zahmetine giren olursa; gördüklerim, izlediklerim sebebiyle. izlanda, norveç, isveç gibi vikinglerin cirit attığı ülkelerin yanı sıra, iskoçya'nında soğuk havası ve doğal güzellikleri beni cezbediyor. başımızdaki feyk pandemi belası kalktıktan sonra elimden geleni yapıp gidip, görmek istiyorum.