ismail kahraman

#siyaset  #özgürler 

dün açıklanan listelere göre ak parti istanbul 1. bölge 1. sıra milletvekili adayı. adını şimdiye kadar hiç duymadım şahsen. şimdiden milletvekilliği hayırlı olsun.--- alıntı ---
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Talebe Cemiyeti Başkanlığı, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı, Birlik Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Başkanlıkları, Özel Sektörde İdare Meclisi Başkanlıkları, Çalışma Bakanlığı Müşavirliği, XX.ve XXI. Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Kültür Bakanlığı yapmıştır. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı yapmaktadır. Evli ve dört çocuk babasıdır.

--- alıntı ---

devamını gör...
--- alıntı ---
refah-yol hükümetinin kültür bakanı ve milli türk talebe birliği eski başkanı ismail kahraman ak parti 1. bölge 1. sıradan vekili adayı oldu

1 kasım genel seçimlerinde ak parti'nin istanbul adayları belli oldu. refah yol hükümetinde kültür bakanı olarak görev yapan ismail kahraman, ak parti 1. bölge 1. sıradan milletvekili adayı oldu.

ismail kahraman kimdir?

1940 rize doğumlu olan ismail kahraman refah yol hükümetinde görev yapmıştı.

istanbul üniversitesi hukuk fakültesi'ni bitirdi. talebe cemiyeti başkanlığı, milli türk talebe birliği genel başkanlığı, birlik vakfı, türkiye gönüllü teşekküller vakfı (tgtv) kuruculuğu ve mütevelli heyeti başkanlıkları, özel sektörde idare meclisi başkanlıkları, çalışma bakanlığı müşavirliği, http://xx.ve xxı. dönem istanbul milletvekilliği ile kültür bakanlığı yapmıştır.

recep tayyip erdoğan üniversitesi geliştirme vakfı kurucular kurulu üyesi ve mütevelli heyeti başkanlığı yapmaktadır. evli ve dört çocuk babasıdır.

http://www.yeniakit.com.tr/...

--- alıntı ---
devamını gör...
evet uzunca yazacağım demiştim kısmet bugüneymiş.

8. dönem genel başkanlığı’na seçilen ismail kahraman’la mttb’nin fikri çizgisinin daha da netleşmiştir.

bu dönemde sol öğrenci olaylarına karşı ortak bir zemin oluştu. mttb, milliyetçi ve mukaddesatçı görüşün buluşma ve yönetim yeri haline geldi, milliyetçi çizgide olduğu gibi muhafazakâr çizgide de belirgin bir tavır alınmıştır.

kendisiyle görüşmüştüm. kıbrıs mitingi, şahlanış mitingi, fetih mitingini tertip ettiklerini anlatmıştı.

hatice babacan hadisesinde aktif rol almıştır. ve üniversite'de rektörle bu konu üzerine tartışma yaşadığını anlatmıştır. başörtüsü yüzünden okuldan atılan hatice babacan için açlık grevi başlatmak istemiş fakat açlık grevi için gereken fetvayı alamadığı için açlık grevi mizansesini hazırlamıştır.

van'da bediüzzaman said nursi'nin adına mevlid tertip edenler hapse atılınca mttb başkanı olarak van'a gitmiş ve valinin karşısına çıkıp içeri atılan vatandaşların haklarını savunmuştur.

döneminde mttb'de trafik müdürlüğü, iş bulma müdürlüğü, kitap kulübü müdürlükleri kurulmuştur.
döneminde rus sergisinin basılması olayı yaşanmıştır. ve dönemin belediye başkanı haşim işcan'ın odasını basmıştır.


yargıtay başkanı imran öktem'in Allah'ı insanlar yaratmıştır sözü üzerine yargıtay başkanını protesto etmiştir.

papa 6. paul'ün 1967'deki ayasofya ziyaretinin protesto edip arkadaşlarıyla birlikte müzeye ziyaretçi gibi girip ayasofya'da namaz kılmıştır.

mttb'de kıbrıs için gönüllü (160 kişiden oluşan bir ordu kurup yunan sınırına gitmiş ve bir vazonun içine koyduğu yunan toprağını dönemin genel kurmay başkanına getirmiştir. ) (devam edecek)

enteresan bir insandır ismail kahraman... 60'lı 70'li yıllardan bahsediyoruz karrrrdeşim.

edit: güzel adam. partiler üstü ben öyle düşünüyorum. *
devamını gör...
yeni meclis başkan'ı. cumhurbaşkanının; parlamentoyu kontrol altında tutmak ve akp'de olabilecek sıkıntıları çözmesi için bu makama kendisinin seçtirdiği ifade ediliyor. hayırlı ola memleket adına.
devamını gör...
ismail kahraman (d. 1960, giresun), türk gazeteci ve belgeselcidir.

halkla ilişkiler bölümü ve newport üniversitesi davranış bilimleri bölümlerinde okudu.

1978 yılında gebze'ye yerleşerek trt, anadolu ajansı, türk haberler ajansı tercüman ve hürriyet haber ajansı'nın gebze temsilciliğini yaptı. 1985 yılında "yeni gebze" gazetesi kurucusu olarak başbakanlık basın yayın genel müdürlüğü'nce sarı basın kartı verildi.

yerel yayın'da anadolu, hizmet, körfez dergilerini yayımladı, balkanlar, gebze, kocaeli, giresun ve espiye belgeseli kitaplarını hazırladı. meltem ve mesaj tv'de devr-i alem belgesel tv programları hazırladı, kültür bakanlığı belgesel yapım yetki begesi ile; kurtuluş savaşı ve istiklâl marşı, åžehitler mahşeri çanakkele, balkanlarda osmanlı medeniyeti, gebze tarih ve kültür, bulgaristan'da türk şehirleri, kocaeli tanıtım, bosna, endülüs medeniyeti, trabzon, giresun, hicaz, anadoluda ermeni zulmü, sarıkamış, türk dünyası ve åžehzade åžehirleri adlı tv belgesellerini çekerek yerel ve bölgesel tv'lerde yayınlandı. gebze'nin ilk radyosu hizmet fm'i kurdu.

yurt içi ve yurt dışı gezileri ile ilgili inceleme, araştırma ve gezi notları bazı ulusal ve yerel gazetelerde yayımlandı. tv belgesel programı olarak bazı televizyonlarda yayınlanan gezi notları "belgesel yayıncılık" tarafından vcd haline getirildi.

== üye olduğu kuruluşlar ==

anadolu gazete sahipleri basın ilan kurumu türkiye temsilcisi
anadolu gazete, radyo ve televizyon yayıncıları birliği (agrt) genel başkanı
türkiye gazeteciler cemiyeti, basın konseyi, gebze ticaret odası, gesiad yüksek istişare kurulu üyesi
kocaeli aydınlar ocağı ilim istişare kurulu üyesi [1]

aldığı ödüller
başbakanlık basın yayın genel müdürlüğü gap'ı araştırma dalında birincilik ve röportaj dalında ikincilik ödülleri
türk kooperatifçilik kurumu inceleme-araştırma ikincilik ödülü
çeşitli haber, yazı ve araştırmalarından dolayı birçok basın yayın ve meslek kuruluşu tarafından çeşitli derecelerde 25 ödül ve başarı belgesi verildi.
devamını gör...
bu günkü siyasi iktidarın ve bu güne kadar gelen müslüman siyasi hareketlerin içinde fikri ve aksiyon olarak en büyük katkıyı gösteren sayılı insanlardan biridir. 21 mayıs 2012 ihl sözlük ismail kahraman belgeseli gösterimi ve vefa gecesi için belgesel hazırlamaya uğraşırken onun dilinden bir dönemi dinlemiş olduk. o kadar dolu bir hayat ki "röportajın şurasını keselim" diyemedik.

milli türk talebe birliği 1967-69 dönemi başkanıdır. 68 kuşağı dediğimiz zaman herkes ne kadar zor bir dönemde görev yaptığını teslim edecektir.

o yıllarda hukuk fakültesi öğrencisi olan ismail kahraman ve arkadaşları mttb'nin 1960 darbesinde ne kadar etkili bir öğrenci hareketi olduğunu görerek oranın yönetimini ele geçirmeleri gerektiğini düşünüyorlar. bu adamlar taş çatlasın 22 yaşlarında falan. bu müthiş bir vizyon demek bence.

önce hukuk fakültesi talebe birliğini ele geçiriyorlar. sonra yavaş yavaş öğrenci hareketlerini ele geçiriyorlar. en nihayetinde mttb alınıyor. 1965 yılında raim cinisli başkanlığında ilk müslüman yönetim göreve başlıyor ve bir daha kapatılana kadar ellerinden bırakmıyorlar.

67 yılında ismail kahraman göreve başladığı zaman bir çok önemli faaiyete imza atıyor. şahlanış mitingleri tertib ediyorlar. bu tür hareketlerin önemli olmasının sebebi çok partili hayata adapte olamamış ve bir başbakanın asıldığı ülkede böyle bir cüret gösteriyorsunuz. o dönemde konyadan bağımsız aday olarak meclise giren necmettin erbakan* destekliyorlar. erbakan parlementoda kendisi gibi bağımsız olanlarla birlikte mnp'yi kuruyor. msp'nin kuruluşunda yer alan ismail kahraman fahri üye oluyor çünkü o yıllarda bir parti kurucusu olmak için yaş sınırı bulunuyor.

1968 yılında papa türkiyeye gelip ayasofyada haç çıkarıp dua edince milli duygularla hareket ederek "biz de ayasofyada namaz kılacağız" diyorlar. siyasi iktidarın tüm zorlamalarına rağmen 1934'ten sonra ayasofyada namaz kılan ilk müslümanlar oluyorlar.

mttb'den yetişen insanları saymaya kalksak heralde 10 yıllık kabinenin 3/2'sini saymamız gerekir. yine refah partisinin en önemli isimleri de mttb'nin elinden geçmiştir.

yani öyle bir adamdan bahsediyoruz ki şimdiki cumhurbaşkanından, başbakandan tutun da kabinedeki çok önemli milletvekillerine kadar herkesi yetiştirmiş herkesin üzerinde emeği geçmiş birisi...

adalet ve kalkınma partisi ismi de ismail kahraman'a aittir. bu önerisinin sebebini de anlatıyor. fakat ak parti bu vizyona ne kadar uygun davranıyor bu ayrı bir tartışma konusudur.

54. hükümet'in kültür bakanlığını da yapıyor. 28 şubat meselesine dikkatle bakın çıkan bütün köklü sorunların temelinde kültür bakanlığının icraatlarına yapılan saldırılar vardır. taksimde cami yapılması meselesinden tutun da ayasofyanın tekrar ibadete açılmasına kadar aslında basit gibi görünen köklü sorunların kaynağını görebilmiş biri olması önemlidir. neyse 21 mayıs 2012 ihl sözlük ismail kahraman belgeseli gösterimi ve vefa gecesine geliniz ve mevzuya vakıf olunuz efendim.
devamını gör...
ismail kahraman (d. 1960, giresun), türk gazeteci ve belgeselcidir.

halkla ilişŸkiler bölümü ve newport ãœniversitesi davranışŸ bilimleri bölümlerinde okudu.

1978 yılında gebze'ye yerleşŸerek trt, anadolu ajansı, türk haberler ajansı tercüman ve hürriyet haber ajansı'nın gebze temsilciliğŸini yaptı. 1985 yılında "yeni gebze" gazetesi kurucusu olarak başŸbakanlık basın yayın genel müdürlüğŸü'nce sarı basın kartı verildi.

yerel yayın'da anadolu, hizmet, körfez dergilerini yayımladı, balkanlar, gebze, kocaeli, giresun ve espiye belgeseli kitaplarını hazırladı. meltem ve mesaj tv'de devr-i alem belgesel tv programları hazırladı, kültür bakanlığŸı belgesel yapım yetki begesi ile; kurtuluşŸ savaşŸı ve istiklã¢l marşŸı, şžehitler mahşŸeri ã‡anakkele, balkanlarda osmanlı medeniyeti, gebze tarih ve kültür, bulgaristan'da türk şŸehirleri, kocaeli tanıtım, bosna, endülüs medeniyeti, trabzon, giresun, hicaz, anadoluda ermeni zulmü, sarıkamışŸ, türk dünyası ve şžehzade şžehirleri adlı tv belgesellerini çekerek yerel ve bölgesel tv'lerde yayınlandı. gebze'nin ilk radyosu hizmet fm'i kurdu.

yurt içi ve yurt dışŸı gezileri ile ilgili inceleme, araşŸtırma ve gezi notları bazı ulusal ve yerel gazetelerde yayımlandı. tv belgesel programı olarak bazı televizyonlarda yayınlanan gezi notları "belgesel yayıncılık" tarafından vcd haline getirildi.

== ãœye olduğŸu kuruluşŸlar ==

anadolu gazete sahipleri basın ilan kurumu türkiye temsilcisi
anadolu gazete, radyo ve televizyon yayıncıları birliğŸi (agrt) genel başŸkanı
türkiye gazeteciler cemiyeti, basın konseyi, gebze ticaret odası, gesiad yüksek istişŸare kurulu üyesi
kocaeli aydınlar ocağŸı ilim istişŸare kurulu ãœyesi [1]

aldığŸı ödüller
başŸbakanlık basın yayın genel müdürlüğŸü gap'ı araşŸtırma dalında birincilik ve röportaj dalında ikincilik ödülleri
türk kooperatifçilik kurumu inceleme-araşŸtırma ikincilik ödülü
ã‡eşŸitli haber, yazı ve araşŸtırmalarından dolayı birçok basın yayın ve meslek kuruluşŸu tarafından çeşŸitli derecelerde 25 ödül ve başŸarı belgesi verildi.
devamını gör...
bu arkadaşı neden meclis başkanı yaptıklarını merak etmiştim. hani bakıyorsun adamda meclis başkanı olacak siyasi tecrübe yok. nitekim neden meclis başkanı olamayacağını dün göstermiş oldu. böyle bodoslama girilir mi hacı abi? bir de meclis başkanısın yani.

edit: ben entariyi girdikten sonra ismail bey çark etti ve dedi ki:

"laikliğin farklı inanç gruplarına sağladığı hürriyetlerin mevzuatta yer bulması, devlet ve milleti karşı karşıya getirmeyen bir laikliğin tarifi ve tatbikatı yeni anayasada olmalıdır."
devamını gör...
adam resmen çaylak, siyasete daha dün atılmış zaten.

1995 yılında bakanlık filan yapmış, sonra da milletvekilliği yapmış, akp'nin kurucularından olduğuna dair bir özgeçmiş görürseniz herhalde isim benzerliğidir, bu genç kardeşimizle alakası yoktur.
devamını gör...
ortaya attığı polemik konusunu tek başına karar vererek söylemiş o olamaz. öyle tecrübesiz filan da değil. sadece meclis başkanı olarak kendisini tanıyanlar yanılıyorlar refah partisi geçmişi ve bakanlığı da var.

kısaca söylediği şeyin oluşturacağı etkiyi hesap edebilecek tecrübeye sahip ve planlamadan, kendi başına böyle bir iddia ortaya atması mümkün değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.