1.
türk şiirinin yaşayan en önemli şairlerinden biridir. aynı zamanda, istiklal marşı derneğinin de genel başkanıdır. son dönemde türklük üzerine fikirleri ısrarla yanlış anlaşılmaktadır ama tanımı açıktır; kafirle savaşmayı göze alan müslümana türk denir.
devamını gör...
4.
erbain, taşları yemek yasak, irtica elden gidiyor, kalın türk, bir yusuf masalı, bilinç bile ilginç, sorulunca söylenen, of not being a jew ve daha nice kitapların yazarıdır. türk = müslüman fikrini savunarak tartışmalara yol açmıştır. müslüman olmayan türk mü olur der?

muhalif duruşunu bozmamış esaslı bir müslüman. türklük meselesi biraz karmaşa
devamını gör...
sadece erbain, waldo sen neden burda değilsin ve üç mesele'yi yazsaydı bile tarihe altın harflerle geçecek gerçek bir entelektüel, has bir şair.
devamını gör...
"ben üstünüm, çünkü türküm. Allah beni diğer milletlerden üstün yarattı. çünkü türküm." diyen bir kafaya sahip..bi de bu adam şair yani böyle romantik filan takılıyordur Allah bilir..çetrefilli cümlelerle gönüllere girmeyi planlayan bi adam ama kendisini diğer ırklardan üstün görebilen bi yapıya sahip..işin ilginci bi de bu adama aydın entellektüel filan diyenler var..te allam..
devamını gör...
10.
çok severim, okurum kendisini. ama tanım yapılacaksa şunu demek en uygunu olur sanırım: feraseti bol dirayeti az bir konjonktür adamı.
devamını gör...
11.
türkiye nin felsefe zirvesinde ilk 5 e koyarım.soyut düşünebilmenin zirvelerinde gezen adam.ama hayatında sadece araba motoru gibi somut şeyler görüp , motorculuk yapan kalıp fikir mensuplarının ismet özel den bir şey anlamasını nihat doğan ,hoşaf ve eşek üçlüsüyle harmanlıyorum.
devamını gör...
12.
tıpkı nihat genç gibi, türklük üzerine kafa yormadığı vakitler büyük bir entelektüel. bu konuda konuştukları zaman ise bu entelektüel kişilikte kafatascılığı sığdıracak yeri nasıl buluyorlar, inanamıyorsun. her güzelin bir kusuru vardır diyor, bunu da sineye çekiyoruz...
devamını gör...
13.
kafirle çatışmayı göze alan müslümana türk denir diyerek türk'ü yeniden formatlayan şair, entelektüel.hayatından ismet özel'in i'sini okumayanların asla anlayamayacğı cins bir kafa.türklük olarak tanımladığı kavramın biyolojik anlamda türklükle ya da ırkçılıkla asla alakası olmadığı gibi türkçülerin en çok kızdığı adamların başında gelen,hatta bir konferans sırasında konuşmasını protesto eden ülkücülere tanık olduğum büyük ve yalnız entelektüel.
devamını gör...
14.
türk ırkı yok, türklük tarihi bir roldür diyen birisini ırkçılıkla suçlamak türkiye'deki entellektüel sefaletin en bariz kanıtlarından biridir. fikrine katılmayabilirsiniz, türklük tarihi bir rol değildir de diyebilirsiniz ama türk ırkı yoktur diyen birisini ırkçı demeniz düpedüz adiliktir.


devamını gör...
15.
bir çok konferasında, konuşmasında türklük mürklük benim derdim değildir demiştir. nedir ismet özel'in derdi? bu topraklarda islamın itikadi bir zenginlik olarak yaşanıp islami bir düzenin ihdas edilmesi. çünkü ismet özel islami bir düzen kurulmadan hakkıyla islami bir hayatın yaşanılamayacağını savunuyor.bir siper açmaya çalışıyor ismet özel küfre karşı. müslümanların kendi esaslarını terkedip sağcılaşmasına karşı en net tavrı ortaya koyuyor. o herkesin islamcılıktan köşe bucak kaçtığı bir dönemde islamcı mısnız sorusuna hem de nasıl diye cevap veriyor.
devamını gör...
16.
"yalnız hür ve namuslu kadınlar başlarını örtebilir" sözleriyle hür ve namuslu olmayanları müthiş şekilde kızdıran düşünür.
devamını gör...
19.
''sen ve yağmur
başa dönemezsiniz.
öyle bir yol yürüdünüz ki ancak dönüş yolunu yok ederek gelebilirdiniz
inişiniz bir iniş olurdu başa dönmemecesine.
yağmur yalnız yağarken yağmurdur
sen yalnız senken sensin
burada kalamazsın ve başa dönemezsin
gitmek zorundasın.''
devamını gör...
20.
anlayamadığım için mi sevemiyorum, sevemediğim için mi anlamıyorum, okuyamadığım için mi sevemiyorum, anlayamadığım için mi okuyamıyorum..... şeklindekı gitgide karmaşıklaşan düşüncelere beni iten yazar. henüz 'severek okuyoruz' sınıfına dahil edemedik kendilerini ama, yarınlar elbet bizimdir.gün doğar gün batar ebet bizimdir. * * * **
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.