israil

#siyaset 

israil denince akla gelebilecekler 3000 yıldır yeryüzünün şurasında burasındaki yahudiler olmamalı, (bkz: teheodorl herlz)den, sanayi devriminin ürettiği sonuçlardan olan kapitalist hırsların derinliklerinden başlanmalı. temelleri herlz in yazdığı modern siyonizm kitabı günümüz israil devletinin görünmez anayasasını oluşturur. kitabın başlıca teması millyetçi-sosyalist karışımı yahudi bir toplum yaratma ütopyasıdır.

israiloğulları, yahudilik, musevilik bambaşka gözlem ve bilgi alanlarına girmektedir.
(bkz: alfred dreyfus) adında bir yahudi asker-yüzbaşı fransa ordusunda casusluk yaptığı iddasıyla yargılanır ve idam edilir. gazetecilik yapan herlz bunun antisemitik bir dava olduğunu sırf yahudi olduğu için öldürüldüğünü gerekçe göstererek avrupada bulunan çoğunlukla tüccar yahudileri etrafında toplayarak artık gettolardan kurtulup bir yahudi devletlerini kurmalarını yoğun propaganda faaliyetleri ile öğütler. isviçrenin basel kentinde siyonist konsey oluşturarak toplantılar düzenler. önceleri devlet olarak o sıralar ingiliz sömürgesi altında bulunan uganda söylenir ancak herlz in çabalarıyla bu öneri reddedilir ve hedef larak filistin seçilir.

küdüs merkezli bir yahudi devletinin ancak dini bir temelinin olmasıyla mümkün olacağı bunun içinde tevratta geçen '' eğer kudus seni yaşatıp, ihya etmessem ellerim kurusun, dilim dökülsün'' ayeti refere edilir. zira o günlere kadar siyonizm fikrinin dünyada ve hatta yahudiler arasında hiç bir meşruiyeti yoktur. filistinde devlet kurulmasına kesinlike karşı çıkan yahudilerde vardır. onlarda karşı çıkma gerekçelerini yine tevratta geçen '' mesih gelmeden bir yahudi devletinin olmasının haram olduğudur''.

devletin kurulması için bir handikap vardır o engelde ''dini bütün'', panislamizmin güvenilir savunucusu sultan abdulhamitdir bir kaç kere abdulhamite başvururlar ve filistin e osmanlının bütün borçlarını kapatmaları karşılığında yerleşmek istediklerini söylerler. abdulhamit bu teklifi reddeder ve önce yahudilere uygulanmayan vize yi uygulatmaya başlar.

birinci meşrutiyet ihtilali olmuştur ve osmanlı topraklarında boşboğaz özgürlük teraneleri yükselmeye başlar siyonistler bu havayı fırsat bilerek kendileri üzerindeki vize uygulatmasını kaldırtırlar. filistine göçler yoğun olmaya başlanmıştır ve filistinde yaşayan toprak sahibi, nufuzlü hristiyanlarla ilişkiye geçip onların geniş topraklarını fahiş fiyatlarla satın almaya başlarlar. ilk hedef gerçekleşmiştir ve filistinde gettolar oluşmaya başlamıştır, nihai hedef gerçekleşene kadar siyonizm kurumsallaşmaya başlar bir çok yerde birikim fonları, istihbarat teşkilatları kurulmaya başlar. ikinci hedef sayıca daha çok çoğalmaktır. bunun için bulunmaz bir fırsat doğar ve birinci dünya savaşı patlak verir. itilaf devletlerinden olan ingiltereye yamanmaya ve yanaşmaya başlarlar. gençlerini ingiltere ordularına gönderirler. ingiltere destek-fırsat nereden gelirse gelsin bolkeseden vaatler verir. savaş almanyanın üstünlüğündeyken hiç hesapta olmayan bolşevik ihtilali peydah olur ve rusya savaştan çekildiğini ilan eder. ingiltere için herşey kötü olmaya başlamıştır gene yahudi cemaati ingilterenin imdadına yetişir ve o sıralar nufusun yüzde 10 unu oluşturan abd yahudileri ni devreye sokar ve abd yi ingiltere yanında savaşa girmeye ikna eder. savaş kaçınılmaz olarak ihtilafların lehine sonuçlanır. artık yahudiler gettolarına sığmaz olurlar gizli-savaşçı komiteler kurarak filistinlileri göçmeye zorlarlar (bu gün dünyada 4 milyonu kamplarda yaşayan olmak üzere 7 milyon filistinli vardır). emlakları artmış, sayıca çoğalmış, devlet kurmanın heycanını iliklerinde hissetmeye başlayan yahudiler ingiltere ninde marifetiyle mevzuyu bm ye taşımışlar ve israil devlet ini kurmuşlardır. (bu arada unutmayalım israili ilk tanıyan müslüman devlet türkiyedir).

araplar henüz birinci dünya savaşının getirdiği travmadan kurtulamamışken dağdan gelip ve bağcıya terör uygulayan unsurlarla karşılaşmışlardır. üzerinden güneş batmayan ingiltere bir yandan israili savunurken, diğer yandan ortadoğudan, hindistana, oradan pasifiğe uzanan müslüman sömürgelerinin artan tepkileriyle mevzuyu güçlenen abd ye havele eder.

kordinesiz, birbirinden habersiz araplar filistine girmeden israil tarafından bertaraf edilmiştir. israil artık dünyaya bir savaş kazanmanın kıvancını göstermeya başlamıştır. ikinci arap israil savaşındada günümüze değin süren meşruiyetini perçinlemiştir.

yahudiler gerçekte devlet istememekle birlikte özünde ulusalcı-sosyalist retoroikleri barındıran herlzin aşırı çaba ve iknalarıyla filistini istemeye başlamışlar ve siyonizm alanını dünyada geliştiriken yahudilik israilde etkili olmaya başlamıştır.

yahudiler için filistin ve kudus elbette önemlidir ama 3 bin yıldır bir sürü göç e zorlanmış bu millet neden 3 bin yıl sonrasında burayı istesin sorusu koskoca bir soru işareti olarak zihnimizde her daim kalacaktır.

tarihi-talihi kovulmalar ve göçlerle yazılı israiloğulları en büyük kovulmalarını yaşadığı endülüsten sonra selaniği, moskova tercih etmelerinin bir anlamı olmalı.

daha yakın tarihte moskovadan kovulan yahudilerin berline gitmeleri, oradan abd ye saçılmalarının küdüs le pek bir alakası olmadığını bariz şekilde ifade etmektedir.
-20 (örneğin petesburgtan) derecen göçüp artı 40 dereceye gelip zorla yerleşmeleri neyin nesidir.
veya jeopolitik bir konumu yoksa (örneğin newyork değilse) berlinin en lüks semtlerinden kalkıp necev çöllerinde villa yapmak hangi dürtüye hizmet eder.
devamını gör...
ne güzel demiş üstad:

“yahudiler mi dediniz? onlar, yumurtalarını pişirmek için. dünyayı ateşe vermekten çekinmeyen lanetlilerdir...” (büyük doğu dergisi, 3 ocak 1968, sayı: 25)
devamını gör...
1) bu ülkede evlenecek kızın ailesi drohoma adında bir tür başlık parasını erkeğe verir.

(bkz: yahudi şeriatı).

2) yahudi şeriatina gore, eski ahid'de yer alan hz. harun'un soyundan geldiklerine inanılan 'kohen'lerin anne ve babası yahudi olmayan biriyle evlenemez.

3) israil, ibranice "tanrılara karşı savaşan", "tanrı için savaşan", "tanrının uğraştığı kişi", "tanrı tarafından yönetilen kişi" gibi çeşitli anlamlara gelir.

4)ikinci resmi dili arapca olan ulke.


5)bm denen oluşum onlarca kararına uymamayı alışkanlık haline getirmiş, pişkin ülke. bm'yi bile takmazlar.

6)millet öve öve bitiremediği sözde bilim insanı albert einstein denilen kaçığın kurulması için çaba gösterenler arasındadır.
--- alıntı ---


4 ey sizler, yahuda halkı ve yeruşalim'de yaşayanlar,kendinizi rab'be adayın, bunu engelleyen her şeyi yüreğinizden uzaklaştırın.

yoksa yaptığınız kötülüklerden ötürü öfkem ateş gibi yağacak, her şeyi yiyip bitirecek ve söndüren olmayacak.

kuzeyden gelecek yıkım

5 "yahuda'da duyurun, yeruşalim'de ilan edin, 'ülkede boru çalın!' deyin, 'toplanın' diye haykırın, 'surlu kentlere kaçalım!'

6 siyon'a giden yolu gösteren bir işaret koyun! güvenliğiniz için kaçın! durmayın! üzerinize kuzeyden felaket, büyük yıkım getirmek üzereyim."


7 aslan ininden çıktı, ulusları yok eden yola koyuldu. ülkenizi viran etmek için yerinden ayrıldı. kentleriniz yerle bir edilecek, içlerinde yaşayan kalmayacak.

------
13 işte düşman bulut gibi ilerliyor; savaş arabaları kasırga sanki, atları kartallardan daha çevik.vay başımıza! mahvolduk!
-----
18 "kendi davranışların, kendi yaptıkların başına gelmesine neden oldu bunların. cezan bu. ne acı! nasıl da yüreğine işliyor!"
-----
22 "halkım akılsızdır, beni tanımıyor.aptal çocuklardır, akılları yok. kötülük etmeyi iyi bilir, iyilik etmeyi bilmezler" diyor rab.


--- alıntı ---
yeremya 4. bölüm

kaynak: http://kutsalkitap.info


devamını gör...
şerefsizlerin ülkesi. içimden öyle küfürler ediyorum ki...
devamını gör...
haritadan silinse keske...biraz acımasızca gelecek belki ama toptan yok olmalarını istiyorum!
devamını gör...
ariel şaron'un oğlu " gazze'yi hiroşima gibi dümdüz etmek lazım" demiş. aynı sözü geçen yıl avigdor liebermann da söylemişti. bu kişilerin laflarına bakarsak yahudilerin atom bombası kullanma hayali içinde olduklarını görüyoruz. yatıp kalkıp beddua eden haham din adamları olan israillilerden başka ne beklenir.

israil'in bir geleceği yok. olmayacak.
devamını gör...
an itibariyle dışişleri sözcüleri cnn'de konuşuyor..biz bu noktaya gelmek istemezdik,hayat normalleşsin istiyoruz,top hamasta,hamas sivillerin arkasına saklanıyor ve israilli sivillere yönelik tehditler savuruyorlar..bu neyin kafası,bu nasıl bir vicdan aynası anlaşılır gibi değil..yahu bu noktaya gelmek istemezdik normalleşme istiyoruz demek ne demek..gerçi abd'de %57 oranında bir çoğunluk israili destekliyor..anlat israil seni dinleyenler de var yalanlarınla uyutacağın yığınlar,aptal sarışınlar var..ama kaçamayacakları bir son var inandık itaat ettik..

"diri diri toprağa gömülen kıza sorulduğunda,hangi günahtan dolayı öldürüldü?diye.amel defterleri açıldığında, gök sıyrılıp açıldığında, cehennem kızıştırıldığında, ve cennet yaklaştırıldığında,herkes ne getirmiş olduğunu anlar."
devamını gör...
tevrat'ta geçen, "tanrı ile birlikte çalışan" anlamına gelen yisra + el kökenine dayanır.
devamını gör...
tam manasıyla tecavüzcü coşkun'dur. o da tecavüzcü coşkun gibi, paralı babası tarafından korunur.
devamını gör...
erdoğan şöyle tanımlıyor;

'batının şımarık çocuğu'

az bile...
devamını gör...
2 kez suriye'ye hava saldırısı yaptı.

gerekçelerden biri "hizbullah'a silah götüren bir konvoy". suriye ordusu saldırıyı doğruladı. saldırıdan abd'nin elbette haberi var.

işin diğer ucunda iran var. iran bu saldırıdan hemen önce "suriye'ye yapılan saldırı bize yapılmış sayılır" demişti. iran cevabı aldı "tetikçi" israil üzerinden, şimdi top iranlı yetkililerde.
devamını gör...
suriyeyi bombalayarak en güzelini yapmış olan devlet. iran bize musallat olacaktı yoksa şimdi yesinler birbirlerini. o değil suriye yapılan yanlış bize yapılmıştır minvalinde mahalle abisi açıklamaları yapan iran da bunlara misilleme versede kuru sıkı atar yapmıyorum lan bakın dese ama nerde iranda o atar.
devamını gör...
mavi marmara baskını için türkiyeden özür dilemiş olan devlet. olayda hayatını kaybeden insanların ailelerine de tazminat ödeyeceklermiş.
devamını gör...
romalılar kudüs'ü m.s.yetmiş yılında ele geçirip israiloğullarının dünyaya yayılmasından sonra onlar mağduriyet hissinin evrensel şampiyonu oldular. antisemitizm yani yahudi düşmanlığı mağduriyet hissi ile israiloğullarını evrensel olarak düğümleyip bilinçaltımıza kodladılar. şimdi nerede bir antisemitik hareket ortaya çıksa bütün insanlık israiloğullarına destek veriyor. çünkü onlar mağduriyet destek düğümlerine sahipler. mağduriyet ve haklılık düğümü tarih boyunca kullanılmıştı şimdi de işe yarıyor. ve bu mağduriyet bize hiç yabancı gelmiyor.....

(bkz: türkiye gündemi)
devamını gör...
sınırı belli değildir. gün geçtikçe büyümekte ve büyüdüğü her fersah müslümanların kafasına tokmak gibi inmektedir. filistin ile coğrafi olarak karşılıklı birer düşman olsaydı şayet, evet israil filistin'i haritdan silmek için atom bombası kulllanırdı. lakin filistin ile aynı koynu paylaştığı için bunu yapamaz. kendi ayağına kurşun sıkmaya benzer bu. bu kadar büyümesinin ve bölgede nüfusunun azlığına rağmen nüfuz sahibi olmasının en büyük etkenlerinden biri; islam dünyasının mezhep çatışmaları ve tefrikalarından kaynaklıdır. ümmet bilinci'nin hakim olmadığı islam dünyası, kendi iç kaışıklarıyla israil devletinin değirmenine istemeden hizmet etmektedir.
devamını gör...
hükümeti türkiye'den özür dilemiş peşinden bazı basın yayın organlarında bu özrün aslında falan ve feşmekan sebeplerden ötürü olduğu, baskın dolayısıyla özür dilemediği vs. türü yazılar çıkmakta ve tükürdüklerini yalamaya çalışmaktalar.

yani kısaca bu özrün netliği hususunda kafa karışıklığı oluşturma geyreti ki bu da daha çok kibirden ileri geliyor. elbette israil filistin'e uygulanan zulüm konusunda tahhüdü istese de veremez. çünkü bu tabiatlarına aykırı. hinlik ve hainlik devlet politikaları olduğu için birçok kez verdikleri sözde durmamışlardır. türkiye'nin yapacağı bu saatten sonra takip etmek ve filistine desteğini hep canlı tutmak.

hükümet neden özür dilemiştir? netanyahu özür merasiminden sonra yaptığı açıklamada bunun stratejik olduğu kısa vadede suriye meselesinden ötürü olduğunu vurgulamıştır. suriye'de rejimin elindeki kimyasal silayların akıbeti elbette israil'i hem korkutuyor hem de düşündürüyor. ya bunlar bir şekilde hizbullah'ın eline geçerse!

demek ki suriye meselesinde belli bir ittifak olacak. en azında stratejik çıkarlar noktasında ortak bir uygulamada anlaşmaya varacaklar. suriye meseleinin uzamasının bir sebebi de israil-türkiye gerilimiydi. abd'nin geri durmasının en önemli sebeplerinden biri de buydu.

şimdi bu noktada türk hükümetinin uyanık olması ve süreci çok iyi takip etmesi gerekmektedir. bir oldu-bittiye mahal vermeden israil ile durum değişikliğine gidilmemeli. filiztine'e ablukanın kaldırılması olmazsa olmazlardan kabul edildiğine göre bunun aksi durumunda bıçağın ucu gösterilmeli.

özür meselesinin iran ile elbette bir bağlantısı var. israil'in eli kolu bağlandığı için ve suriye meselesi konusunda dahi manevra yapamadığı için özrülü ilan etmek zorunda kalan israil'in iran baskıyı artırması elbette doğal. bunun için türkiye iyi bir müttefikti. lakin artık derenin altından çok sular aktı. türkiye israil'e hava sahasını kullandırıken mümkün olduğunca izin vermemeli. askeri uçaklar ise kısa vadede yasaklı olmalı.

eğer iran'da aklı başında devlet adamları kalmış ise onların yapacaği en iyi hamle türkiye ile soğukluğu gidermek. böylece israil'in hamlesine karşılık vermek. iran ile türkiye'nin arası kesinlikle bozulmamalı. özellikle nükleer silah meselesinde türkiye ile temasta olmaları önemli. bize göre iran suriye meselesinde yanlış yapmış olsa da genel manada ve bölgenin geleceği için türkiye-iran ilişkileri önemli. bu hem 'dinen' olarak hem de stratejik olarak böyle.

türkiye israil ile stratejik olarak ilişki içinde olabilir lakin bizim önceliğimiz halktır. kötü müslüman iyi gavurdan her zaman evladır!
devamını gör...
suriye konusunda karara varmış gibi görünüyor. nasıl bir karar verdiğini herhalde çok zaman geçmeden anlarız.

devamını gör...
ab tarafından muhaliflere silah satışı serbest bırakılınca rusya s-300'lerin sevkini yapacağını açıklamış ve akabinde eğer sevkiyat olursa gerekeni yaparız demişti.

s-300 sevkiyatın ilk partisinin yapıldığı açıklandı. açıklama suriye devlet televizyonu tarafından olduğu için teyide muhtaç ancak rusya tarafından reddedilemdiğine göre doğru kabul edeceğiz.

israil "vururuz" demişti. muhtemelen bu sevkiyatı takip ediyordur. eğer gerçekten sevkiyat yapıldıysa nereye gittiğini, gideceğini nereye konuşlandıralacağını da takip edecektir.

bu füzeler parça parça sevkedileceği için israil için süre devam ediyor. tüm parçalar sevkedilip sistem kurulduktan sonra ancak bir tehdit olabilir. herhalde iş bu aşamaya gelmeden sorun halledilmiş olacak! eğer diplomatik yollarla rusya geri adım attırılmazsa son çare olarak uçaklarla vurmak kalıyor israil'e. işin buraya varmamasını temenni ediyoruz.

edit: rusyalı bir yetkili s-300 füzelerinin verilmediğini söylemiş. yani haberi yalanlamış oldu. gerçi bu yetkilinin ismi de ortada yok ya ada ayrı bir sorun. bu işlerde hep böyle olur. isimsiz yetkililer hep konuşur. ama gerçek tam olarak ortaya çıkmaz.

anladığım kadar bu tür haberler pazarlığı kızıştırmaya dönük. verildi, verilmedi, verilecek. kanımca bu füzelerin oraya gidip çalışmaya hazır hale gelmesi ciddi bir gelişmedir. füzelere müdahale bir şekilde olur.

devamını gör...
suriye'nin liman kenti lazkiye'de askeri ambarlarda gerçekleşen bir dizi patlamanın gizli kahramanı olduğu söylenen ülke. bunu iddia eden de bazı abd'li yetkililer. bu iddia doğru mu bilmiyoruz henüz.

bu askeri ambarlarda ne vardı? rusya'nın suriye'ye gönderdiği (göndereceği?) füze tertibatı. israil, rusya'nın suriye'ye füze göndermesi durumunda gerekeni yapacağını ilan etmişti. israil sürekli olarak savaş uçaklarıyla nokta atışı yapıyor. israil'den gelen saldırılar karşısında esed ancak laf üretiyor. bir karşı atağın olmasını da beklemiyoruz zaten. bu ve benzeri rejimlerin israil karşısında dut yemiş bülbüle döndüğünü öteden beri biliyoruz. elbette sebebi var.


devamını gör...
rabbimin kahhar sıfatının tecellisini görmek için dua etmeme müsebbib katillerin devleti...
devamını gör...
sisi'nin darbe yapacağını önceden biliyordu. hatta plan daha mursi başa geçer geçmez yapılmaya başlanmıştı. ki eski genelkurmay başkanı (tantavi) ve bazı subayların bertaraf edilmesinin sebebi darbe planıydı.

mısır'da darbe olunca israil derin bir oh çekti. hatta israil büyükelçisi "general sisi tüm yahudiler için ulusal bir kahramandır" demiş. (u: http://middleeastmonitor.com) daha ne desin değil mi.
devamını gör...
mısır sina yarımadası'na ortak(!) operasyon yapmışlar.

haber ilk şöyle geçti: "sina'da israil-mısır ortak operasyonu: 5 ölü" sonra "israilli yetkili abc tv'ye yaptığı açıklamada, mısır'ın sina bölgesindeki saldırıyı israil'in düzenlediğini doğruladı.” şeklinde haberler geçildi ajanslar tarafından.

öyle ya da böyle işin türkçesi, halkına darbe yapan mısır ordusu sina yarımadasında kontrolu sağlayamıyor, 'darbe ortağı' israil'den yardım istiyor. ve havadan yapılan operasyonla 5 kişi ölüyor. ki bu şekilde haberler geçildiğinde mısır ordusu sözcüsü haberi yalanlamıştı. kankalığınızı bu kadar açık etmeyin. ki mısır'da darbeyi beraberce planladığınızı sağır sultan bile biliyor. oldu olacak adeviye meydanını dağıtmak için israil ordusundan yardım isteyin!
devamını gör...
misirdaki devrimciler ve bu ülkedeki gezi parki eylemcilerinin en büyük yoldaşidir onun yolunda gittikleri sürece.
devamını gör...
yerli yahudiler tarafından değil, avrupa tedrisatından geçen, o harçla yoğurulan avrupalı yahudiler tarafından kurulan devlet. aşkenazizm bu devletin temel ideolojisidir.
devamını gör...
basınına bakarsanız suriye'deki kimyasal hedefler belirlenmiş, yukarıdan patlatılmayı bekliyor. suriye'de öldürülen 100 bin masum mu dediniz? yoo, onlardan kim bahsetti ki? e peki askeri müdahele, falan, filan? sen hala anlamadın mı! yok lan benim şu kalın kafan son günlerde hiç basmıyor ki. yani, sonuç? dinsizin hakkından imansız gelirmiş. mesele bu.

devamını gör...
sık sık halka gaz maskesi dağıtır ki şu ara dağıtım işini hızlandırmışlar. maskeler beleş.

"şu an itibariyle israil halkının yüzde 60'ının (yaklaşık 4.5-5 milyon kişi) gaz maskesi sahibi olduğu, 2.5 ila 3 milyon kişinin ise gaz maskesine ihtiyaç duyduğu ifade ediliyor."

yedek askerler göreve, eller tetikte.
devamını gör...
gittiğinizde parmak iziniz ve yazı örneğinden ses örneğinden ve retina taramasından sonra ters davranırsanız şin bet ajanlarınca sorguya çekildiğiniz dahda gıcıklaşır bilmiyom lan ingilizde ibranicede gidin konsolosluktan adam çağırın diye çemkirdiğinizde bu sefer mossad ajanlşarınca sorgulandığınız memleket donunuza kadar derler ya inanın daha fazlasını yapmaya niyetli namussuzlar... çorapları çıkartmak artık rutin oldu çorapsız gidiyorum hep...
devamını gör...
kafasına esince müslüman öldüren "çok önemli bir müttefik". israil olmasa n'aparız, hizmet falan sekteye uğrar mazallah. neyse şu hizmet denen şey bi bilemedik.
devamını gör...
üstüne gök taşı düşse yok olsa zerre üzülmeyeceğim abd nin uçak gemisi gibi bir şey.
devamını gör...
dunyanin basina bela olmus millettir. peygamberlerine bile yapmadiklari zulumu birakmamis olan bir milletin bunca silah gucu varken masum muslumanlara neler yapabilecekleri asikardir. herseyi gectim tayyip erdoganin kafir basina dunyanin gozu onunde tepki koymasi bile benim tayyipi her durumda alkislamama yeter. ama gunu gelecek ve kahrolacak israilliler, darmadagin olacaklar ve islamiyet tekrar hakim olacak. Allah gormeyi nasip etsin bize.
devamını gör...
en dar sınırı 9 mil=14.4 km olan ortadoğu ülkesi
devamını gör...
hayfa gene sıcak mı sıcak insan durdugu yerde terliyor ne hikmetse israil yetkilileri bu sefer hep gulumsuyor bize...
devamını gör...
nüfus grafiği; #!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sp_pop_totl&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:isr:jor:tur:jpn:usa&ifdim=region&hl=tr&dl=tr&ind=false" target="_blank">https://www.google.com.tr/p...
üretim grafiği; #!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sp_pop_totl&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:isr:jor:tur:jpn:usa&ifdim=region&hl=tr&dl=tr&ind=false" target="_blank">https://www.google.com.tr/p...
kişi başına üretimde iki katımız.
devamını gör...
içindeki bela okuma dürtüsüne engel olamayanlar için en müsait ve haklı hedeftir.

çekinmeden kullanabilirsiniz.
devamını gör...
altına görültüğü anda o belirgin sıfatlarının yazılmamasından kıllandığım başlıktır efendim.

görüldüğü yerde katil, zorba, insanlık düşmanı damgalarını yiyesi, lanet bir devlettir bu! diğer tüm devletler gibi; ama biraz fazlası!
anayasası olmayan ve tevratın anayasa olarak kabul edildiği devlettir. bu anayasaya göre mevcut başbakan dan bir önceki başbakan ehud olmert 6 yıl hapisğane cezası ile cezalandırılmıştır. iran, arabistan ve lübnan gibi bir din ülkesidir. avrupadaki desteğini bu bölgedeki ateizm oranı arttıkça kaybetmektedir.
yahudi kürtlerin ülkedeki her alanda etkisinin görüldüğü ülke. özellikle askeri ve güvenlik birimlerinde oldukça yaygınlar.

(bkz: zaxo kürtleri)

(bkz: yahudi kürtler)
devamını gör...
gelecek 10 yıl içerisinde tek üstünlüğü olan hava gücünü kaybedecektir türkiye ve pakistan gibi devletlere karşı. denizde ve karada zaten aklı alınır bunların. örneğin biz 737 aewc projesi yürütürken bunlar aynı işi yapsın diye dandik c-130 lar aldı, bizim ilk pakette 116 aldığımız f-35 lerden bunlar toplamda 35 tane mi ne alıyor. gücünün büyük çoğunluğunu oluşturan 200 den fazla uçak çağının gerisinde kalmaya başladı. nükleer silahların arkasına sığınmaya mahkum bir devlet.
devamını gör...
uzun süreli bir savaşa kesinlikle dayanamayacak bir devlettir. arap devletleri bunu bir anlasa...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.