isteseler de istemeseler de taksime kışla yapılacak

kısıklı'da halka seslenen cumhurbaşkanı erdoğan'ın açıklaması.

hazır cemaat aradan çıktı gezici tayfasını halletmek istiyor galiba.

“taksim'deki kışla inşallah isteseler de istemeseler de tarihine uygun olarak o da yapılacak. orada bir tarih müzesi yapacağız, bir şehir müzesi yapacağız. bitmez, şu andaki atatürk kültür merkezinin olduğu yere, yanındaki boşluk, arkasındaki boşluk tamamıyla orası yıkılacak ve türkiye'nin ilk opera binasını da inşallah oraya yapacağız. bitmedi, üçüncü bir müjdemiz daha var taksim'de, orada maksem var, maksem nedir biliyor musunuz? suyun taksim edildiği yer, hani o böyle tarihi duvarlar var ya o duvarın tam arkasına da inşallah proje hazır taksim camisi'ni de oraya inşa edeceğiz. taksim'in tamamını yayalaştıracağız."
devamını gör...
demokrasi bayramı erken bitti desene. toplumsal genişliği hedefleyen, her türlü fikre açık, hoşgörülü ve kapsayıcı olmayı son üç gündür dikte eden bi siyasi ortam çok uzun sürmeyecek anlaşılan.
devamını gör...
daha öncesinde aynı tarzda aynı konuda yapılmış beyan. hem de bir ay öncesinde:

--- alıntı ---

istanbul'da türkiye ihracatçılar meclisi (tim) 20. olağan genel kurulu'nda konuşan erdoğan, “taksim’de gezi parkı’nda yapılan çalışmaların topçu kışlası’nın yeniden yapılması ile şu anda aslında alakası yok” dedi.

ancak erdoğan, topçu kışlası konusunda geri adım atılmayacağının da altını çizdi. erdoğan, "amaç tarihi kışlaya karşı çıkmaksa kusura bakmasın biz onu orada yerinde yapacağız. yeşilse, yeşilin daniskasını yeni yayalaştırma projesinde yapacağız" dedi.

“topçu kışlası yapıldığı zaman bunu giriş katı alışveriş merkezi yapılabilir veya şehir müzesi yapılabilir ama burada henüz verilmiş bir kara kesin olarak yok” diyen erdoğan, istanbul’da ciddi anlamda otele ve rezidansa ihtiyaç olduğunu belirtti.

“hiç kimsenin ağaçlar kesiliyor bahanesiyle ortaya çıkıp türkiye’de gerilimi, artırmaya hakkı yoktur” diyen başbakan, muhalefetin bu konuyu ideolojik bir mesele haline getirdiğini söyledi.

--- alıntı ---

http://www.aljazeera.com.tr...

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.