İsviçre'de peçe ve burkanın yasaklanması

1 /
Fitneye sebep olduğu zamanlarda kullanılmaması daha evla normalde ama isviçre bunu mu düşünerek yapıyor, sanmam. Teknolojiniz cihazlarınız o kadar gelişmişken bunun güvenlik için yapıldığı konuşmaları bahaneden öte birşey değil. Özgürler ya, yaparlar tabi. Sonuçta despotizmde özgürlük, bazılarının sonsuz özgürlüğü.
Tanınmayı engelleyen kıyafeti yasakladığı için normal. Bizde canlı bombalar az mı çarşaf giydi? Dolandırıcılar hırsızlar tanınmamak için çarşafı az mı kullandı? Cinsiyeti dahi gizleyecek kadar kimlik örtücü bir kıyafet hiçbir devletin işine gelnez. Şu anda daha maskedeki anonimleşmeyi çözmeye çalışıyorlar. Ülkemizde bu anonimleşmeyi hes koduyla çözebildiler. Ayrıca çocukluğumdan bir haber: "kadınlar tuvaletine çarşaf giyip giren sapık tutuklandı.". Üstelik hedef islam olaydı direkt başörtüsünü yasaklarlardı. Demek aslında amacın islamla alakası yok.
dünyanın insan hakları konusunda merkezi ama gel gör ki insanların giyim kuşamına kısıtlama getiriyor. bir insan tanga da giyer peçe de takar. bu kimseyi bağlamaz, bağlamamalı.
ekşicileri sevince gark eden olay. bunlar kadar iki yüzlü insan var mı acaba dünyada. ah ah yeniden ülkede muktedir olup aynı yasakları getirebilecekleri günlerin hayaliyle yanıp tutuşuyorlar. avucunuzu yalarsınız lan bundan sonra.
Yapılan referandum ile yasalaşarak yasaklandı. Şimdi kardeşim ben peçe ve burkanın İslam ile alakasız, esasen yahudi geleceği olduğunu düşünüyorum ama neticede insanlar buna inanıyor ve bu şekilde giyinmeyi tercih ediyorlar. Sen neden karışıyorsun. Ahlaksızlık değil, toplumsal bir sorun değil. Sana ne yani? Sonra da çıkıp demokrasi, insan hakları naraları atarsınız. Sizin hümanizminiz kendinizden olanlaradır. Sizden olmayanı hayvan ile bir tutmazsınız.