izlanda

1 /
İsim soyisim olayı araplarınkine benziyor. Net bir soyisim yok aslında.

Adamların isimlerini de bilmiyorum ama futbolcu isimlerinden örneklendirelim:

Bir izlandalının adı johann, babasının adı byarna ise tam adı johann byarnason olur. Yani byarna oğlu Johann gibi.

Eğer johann byarnason'un Henry isimli bir oğlu olursa onun tam adı da Henry johannson olur. Johann oğlu Henry yani.

Bu açıklama ile de son takısını açıklamış olduk.
Resmen arada kaynamış ülke. Burak yılmaz'ın 3 saat bizi beklettiler muhabbeti uçağın iniş saati kaydına göre 50 dk. Fırça tutan eleman ise ülkesi belçika'ya dönmek için uçak bekleyen ve can sıkıntısından trollük yapan bi sığır.
2 gündür neredeyse bi hiç uğruna kıyamet koparılmış gibi duruyor.
Daha iki gün evvel milli marş yuhalayan tiplerce linç edilen ülke.

Ali Koç bahsi açıldığında "Asgari ücretli adamlar milyonluk adamin basinda oldugu klubu bogazindan kesip ..." diye konusan tipler kendi ulkeleri batarken ortalama refah seviyesi kendilerininkine tur bindirecek ve tahminen kimsenin haberinin bile olmayacagi bir ulkeye nefret kusmaya odaklanıyorlar.

Velev ki aşırı sağcı birkaç adet mankurt,gelip sana bir terbiyesizlik yaptı.Burada normal medeni bir toplumun aynı geri zeka unsurlarını hatta bin beterini kullanarak mukabele edip ortamın iq seviyesini yarıdan çeyreğe düşürmen mi yoksa örnek bir zeka ile kendin bir koyup ortamı 1.5'tan ikiye getirmen mi?

Üstelik aynı tipler gelip "sahada kazansak masada kaybediyoruz" diye "batı yapınca heroro" diye dakika başı konuşuyor.

Diplomatik zekadan yoksunsan o zekaya sahip olanlar seni masadan siler sen de dışarıda boş yaparsın.Izlandaya ilk uçak bugün mü kalkmış?Havacılık güvenliği protokolleri sana gideceğin yetkili mahkemeye kadar söylügit mi masaya?Bu ülkenin havacılık sözleşmelerine taraf kurumu DHMi mi Konyaspor mu?

Normal bir ülke ne yapar.Futbolcusunu bu saygısızlıkla motive eder.Çıkar sahada konuşur.Futbolu kazanır.Hukuki prosedürünü işletir masayı dar git iyisini yaparak bir imaj oluşgit kazanır itibar kazanır.Sonra da bu yanlışı bana kim neden nasıl yaptı?bir daha yapamayacakları ülke olabilmek için gece gündüz çalışır.1 yanlıştan 15 doğru çıkarır.

Ama eğer 3 yanlışı zar zor yaptığı 1 doğruyu götüren,lpgyi çakmakla kontrol etmek dangalaklığına cesaret diyen,feraseti cehaletten bekleyen tiplerin bulunduğu bir sistematik yanlışlar ülkesiysen kendi memleketini bok götürürken tam ayrıntısı ile bilmeden kırar döker elindekini de git ılıp kalıp kendi ülkendeki yanlışın da ucunu kaçırırsın.Bu yüzden sen yapınca "bu yapar normal" deyince Izlandalı yapınca "lan ne tuhaf" diyorlar.

Ya da sen Rus memleketine vizesiz gelip tatil yaparken,başganın Rusya'dan vize dileniyor

Üstelik bu maniye katılmak yerine mizahını yapanı da bizimle niye delirmedin diye linç ediyorsunuz.Tıpkı Ortaçağ'da kilisenin kendi saçmalıklarını benimsemediği ve alay ettiği için engizisyonun yaktıkları gibi.

Aynen git devam.Yanakson'u bitirdiniz.Büyük oyunu bozdunuz aferim.
bir kaç gündür sözlüğe ve hatta internete giremediğimden hem izlanda'da yaşananlardan hem de sözlükteki etkilerinden ve hatta yazarlarımızın nickaltıma gelip bana sövdüğünden haberdar değildim. ancak şimdi görüyorum ki bir açıklama yapmanın zamanı gelmiş.
fakat belirtmeliyim ki yapacağım açıklama kendi görüşümdür, izlanda halkını, 1600 takipçili izlanda devlet başkanını ve emreye uzatılan tuvalet fırçasını bağlamaz.

öncelikle affınıza sığınarak şunu belirtmek isterim ki hepiniz uyutuluyorsunuz arkadaşlar. tam seçime 2 hafta kala böyle bir sürecin yaşanması, tüm dikkatlerin oraya çekilmesi, ülke olarak tek vücut olup izlandalı avına çıkmanız bir tesadüf mü sizce? kusura bakmayın ama bunların hepsi akp'nin seçim öncesi mağduriyet yaratmak ve ilgiyi başka tarafa çekmek için oynadığı bir oyundan başkası değil.
tuvalet fırçasını tutan arkadaşı araştırdım, daha önce akp'yi ve tayyibi öven sayısız tweeti mevcut. seçim döneminde ise "çünküçaldılar" hashtag'i ile sayısız paylaşımı var. daha derine indiğimde ise yıldırım mahallesinde ikamet ettiği gördüm. muhtemelen kendisi boşnak göçmeni ve tipi izlandalılara benzediği için seçilmiş. yakında tayyipten "ey izlanda sen kimsin yaa" söylemleri duyarsak bu iddiamda ne derece haklı olduğumu bir kez daha görmüş olacağız.

buradan tüm sözlük yazarları ve türk halkına sesleniyorum. bir avuç nahif halk izlandalıyı hedef alan bu oyuna gelmeyin. her şeye rağmen izlanda halkı sükunetini korumuş, yapılan onca hakarete "biz türkleri ve türkiyeyi seviyoruz" karşılığı vermiştir. iki halk arasındaki kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.