izmir'de başörtülü öğrencinin okuldan çıkarılması

1 /
Abi kaç tanedir ki bunlardan? Böyle bir şey oldu mu? İhraç et! Zaten içlerinde başka da böyle düşünen bile olsa en azından yapmaya cesaret edemez. Müdür Yardımcısı bile kendini vali, garnizon komutanı gibi görüyor.
bu örümcek kafalı, salak ve geri zekalı , süper ultra mega aptal insancık kalıntıları zihniyet tamamen geberene ve zerreleri bile kalmayana kadar bu modellerle uğraşmamız gerekiyor. üzüm yemiş köpeği pekmez sçana kadar kovalamaya devam edeceğiz. eğer bu öğretmen ya da yönetici bozuntusunu açığa almak falan değil meslekten men edemiyorsak , biz değil 28 şubat'ı tarihe gömmek "türbanlı fizikçi" faşistliğini bile aşamamışız demektir. her konuda tamamen normalleşme sağlanana kadar bu ezik ve çöp zihniyetle uğraşmaya devam etmeliyiz.
ilginç bir durum var ülkemizde. belli görüşteki insanlar bir şekilde o tarafa mesela o tarafa tayin vs istiyorlar. ilgili öğretmen bu davranışı anadolunun başka bir yerinde sergileyemez. muhtemeldir ki o okulda diğer veliler de öğretmenin bu davranışını destekleyebilir. biz de veli davranışları bölgeden bölgeye de değişiklik gösteriyor.
4. sınıfa giden çocuğu örtmek akıl karı değil. istediği kadar kendi isteği olsun, tesettürsüz bir kıyafeti de allayıp pullasan biraz anlatsan çocuk ona da heves eder giyer. bu durum çocuğu travmalar yaşayacağı bir ortama anne babanın kendi eliyle göndermesi demek. okulun tavrı ise çocuk için çok daha kötü. sürekli ötekileştirilip kendini garip gureba hissedecek. keza akranları da büyüklerinden öğrendiği bu tavırdan ilham alarak zorbalıklar ayrımcılıklar yapacak, çok daha acımasız bir dille alaylarına konu edecektir. kısacası anne babayı ayrı, öğretmenleri sistemi ayrı suçlu buluyorum. kız çocuğunun yaşadığı travmatik hisse gözlerim dolarak geçmişten gelen bir empatiyle empati kuruyorum. böyle eğiticimlerin kökü kurusun.
Hükümetler sıkıştıklarında, toplumdaki bilinçsiz korkuları istismar etmeye başlıyor, her ülke ve yönetimde geçerli bir durum.

Başörtü bir siyaset yapma aracı haline zaten yıllar önce dönüştürüldü.

İktidar gerçekten samimi olsaydı, kalıcı bir çözüm getirirdi bu adaletsizliğe.

Başörtülü okula gidebilmek ya da kamu kurumlarında çalışabilmek; bunların tek garantisi mevcut iktidardır, o giderse bu hak da gider.
bu olay da, o korkuyu körüklemek için harika bir yöntem.

Bizler bütün sivri yanlarımızı törpüledik bu süreçlerde, empati duygumuzu geliştirdik ama görünen o ki İzmir yine ayni İzmir, İzmirli yine aynı İzmirli, bu da gözden kaçmasın.