izmir'de başörtülü öğrencinin okuldan çıkarılması

2 /
28 ölmedi hala birilerinin yüreğinde yaşıyor. İnanmayan gitsin ekşideki aynı başlığın altını bi okusun. Okusunda görsün CHP'nin iktidar olcağı Türkiye'de neler olabileceğini. Adamlar 20 senedir diş bileyliyor. İlk fırsatta başörtülülere değil okulu kamusal alanı sokağı bile yasaklamazlarsa ben de bir şey bilmiyorum.

Hey yavrum! Siz hala toz pembe gözlüklerinizle bakmaya devam edin.
eğer iddia edildiği gibiyse öğrencinin hırpalanmış olması çok yanlış orası ayrı konu fakat olayın başka kısmı kafama takıldı. bildiğim kadarıyla okul öncesi ve ilkokul için başörtüsü serbest değil. serbestlik ortaokul ve sonrasını kapsıyor. bu kız 4. sınıfa gidiyor yani başörtüsü takması zaten yasak. e o zaman öğretmen ve müdür yardımcısı hangi gerekçeyle açığa alındı?
Umarım gerçek değildir. Zira bu tip haberlerin altından farklı bir neden çıkaibliyor. Soruşturma sonucu gerçek ortaya çıkacaktır. Eğer gerçekse her kurumda olduğu gibi kadın kıyafetlerinin ilkokulda da birilerinin tek derdi olduğunun göstergesi. Kızımız da orada "eğitimci" sıfatını taşıyamayanlardan daha eğitimci olduğunu göstermiştir. Tabi bu arada izmirdeki öğretmenler çoğunlukla 20-25 yıllık falan oluyorlar. Yani son kullanma tarihleri çoktan geçmiş oluyor. Yeni nesle baktığımızda başkasının kıyafeti neden umrumda olsun ki tavrını görebiliyoruz.
yav bunlar şimdi muhalefette ya millete ne de güzel şirin görünüyorlar. 2023'te başa geçerlerse 28 şubattan da beter hale getirecekler ülkeyi. şapka kanununu bile yeniden getirseler şaşmam.
geçtiğimiz günlerde izmir'in bayraklı ilçesinde yaşanan bir olay. Cemil Atlas İlköğretim Okulu'nda Ercan T. isimli müzik hocası derse başörtülü delen öğrencisine "arkadaşlarına kötü örnek oluyorsun" diyerek örtüsünü çıkarmasını söylemiş (nasıl kötü örnekse!). kızcağız kabul etmeyince bu defa okul müdür yardımcısı Nilay P. de kıza baskı yapmış. Kızcağız maşallah yine kabul etmeyince müdür yardımcısı kızı okuldan çıkarıp güvenlik kulübesine oturtmuş. üstelik bir de iyi yapıyormuş gibi annesini arayıp şikayet etmiş. aile çileden çıkarak şikayette bulununca yetkililer okul yöneticisi ve öğretmen hakkında soruşturma başlatmış ve gelen son dakika haberine göre iki isim de açığa alınmış.
kaynak: git
bu hadiseden benim çıkardığım 3 ders var:
1-anlaşılan 28 şubat ölmemiş, birilerinin yüreğinde yaşıyor.
2-haberin videosunda gördüm kızın annesi "kızım kendi isteği ile örtündü" diyordu. eğer kız aile baskısıyla örtünseydi örtünmenin bilincinde olmayabilir böyle bir durumda başörtüsünü çıkarmak onun için çok kolay olurdu. demek ki çocuklarımıza, küçüklerimize bu şuuru, bu bilinci aşılamalıyız ki her olayda İslam’dan taviz verme yoluna gitmesinler.
3-bu olay 28 şubat devrinde yaşansaydı o öğretmen ve müdür yardımcısı herhalde açığa alınmaz hatta belki terfi bile alırdı. bu da yönetimin önemini gösteriyor.