james franco

komplike bir adam. henüz 37 yaşında olmasına rağmen 100'üaşkın yapımda rol aldı; yönetmen yapımcı yazar vs. olarak yer aldıkları da 30'un üstünde. faulkner'ın ses ve öfke, döşeğimde ölürken romanlarını filme uyarlamıştır. izlemediğim için ne kadar başarılı olduğu hakkında yorum yapamayacağım fakat bunları denemiş olmak bile bence bir başarıdır.

bir de gereksiz bilgi: kendisinde amansız bir lana del rey takıntısı varmış söylentilere göre.
devamını gör...
1978 doğŸumlu aktör.

spiderman serisinde harry osborne'u oynamışŸtır. ki başŸroldeki yeteneksiz oğŸlandan daha iyi dir kendisi.james dean in hayatını oynamışŸtıhttp://r.ve bu rolle altın küre almışŸtır son olarak milk te oynamışŸtır ve hayran bırakmışŸtır.


yakın zamanda fenomen olmasını diliyorum. her filmden fırlayan collin farrel yerine o olsun onu izleyelim. jeff buckley'e de benzer kendisi.


ayrıcana gülüşŸüne kurban dediğŸimdir.
devamını gör...
henüz 39 yaşında olmasına rağmen filmografisinde aktör olarak 135, yönetmen olarak 37 adet filmin yer aldığı oyuncu, yönetmen. 1 dakika bile boş durmuyor maşallah. sırf 2017'de 17-18 tane projede yer alacakmış. üstelik yönettiği filmler arasında faulkner'ın döşeğimde ölürken ve ses ve öfke adlı eserlerinin uyarlamaları da yer alıyor. ne derece başarılı olmuştur bilinmez fakat en azından deneyebilmiş.

ayrıca kendisi şu an yale üniversitesi'nde ingiliz dili ve edebiyatı doktorası yapmaktadır.
devamını gör...
sıkı bir gay hakları savunucusu gay takipçisi gay film aktörüdür. henüz 39 yaşında olmasına rağmen bu kadar çok gayllığı bünyesinde biriktirmesine şaşıyoruz.
devamını gör...
as i lay dying gibi bir kitabı sinemaya uyarlama cesaretini göstermiş, deneysel olarak garip bir işe imza atmış yönetmen. türkiye'de yayınlandığı festivallerde en çok terk edilen film olması film hakkında olumsuz bir kanıya sürükleyebilir ama hayranlıkla izlediğini ifade eden seyircileri de mevcut. denemeye değer deneysel yönetmen desek yeridir.
devamını gör...
gay olmayan birçok kişiden daha dolu ve kültürlü, daha yetenekli ve başarılı, daha birikimli ve mütevazıdır. bizi işini iyi yapıp yapmadığı ilgilendirir, cinsel kimliği ya da başka herhangi bir kişisel özelliği değil.

ekleme: bu herkes için geçerli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.