jbd

5. (Tematik)
önemli uyarı: sözlüğe geldiğimden beri herkes sen jbd misin diye soruyordu. kimdir diye baktım. hatta sorduğum bir yazar onun pkk sempatizanı bir y.sma olduğunu söyledi.

bu şahsi tanımıyorum. o ben değilim ama kendisini merak ettim şimdi. eğer buralardaysa dm´den yazsın. telegramlarimizi değişelim.
devamını gör...
umarım gelmemiştir. umarım ben uykunun verdiği sersemlikle yanlış görmüşümdür. yada sadece nick benzerliğidir. yok o kişi aynı kişiyse köprüden önce son çıkış... yok illa direticem diyorsa da kendi bilir...
devamını gör...
hoş gelmiş yepisyeni 2017 model taze yazar.
söylendiği gibi muhalif ise bu sözlüğün artısına olur diye düşünüyorum, renklilik, çok seslilik bizleri geliştirir.
seviye korunduğu sürece sorun yok
devamını gör...
yine gelmiş bak.

gitmesini ve gelmemesi gerektiğini söylemiştik. kibirli'yi de getireceğim kadro tamamlanacak ve ortalık şenlenecek.

sevmediğim yazarlar var bu sözlükte.**
devamını gör...
geldiği iyi olmuş..
şu an sözlükte var olan muhalifimsi yazarlara kalite katmıştır..
gerçek bir muhaliftir 'sonradan' değil..
geçenlerde bir yazı okumuştum yazının içeriginde başka sözlüklerde dünya sözlük için 'iktidara yakın oluşum' diyorlarmış da bu algının yıkılması gerekirmişte vs. gibisinden bir yıgın çer çöp öneriler sıralanıyordu..
bir kere insanlar neyi nasıl düsündüğü ile alakalı özgürdür. tabii anayasal sınırları aşmamak kaydıyla..
ve sözlükçülükte esasen budur. illa da 'belirgin uslubun' eleştirel olması yahut şakşak olması gerekmiyor..
bu algının yıkılması icin iktidarın politik diline yakın kişilerin-yazarların bastırılması-ötekileştirilmesi gerekiyormuş..
cumle tam olarak böyle degil ama çıkan anlam aşağı yukarı böyledir yoldaşlar..
bu nasıl bir maykıl ceksin sendromudur bilmiyorum ama baskalarına kendimizi sevdirtmek için sahsiyetimizden, onurumuzdan, durusumuzdan ödünler vereceksek böyle aşkın ızdırabına orhan gencebay tükürüyor..
ayrıca sözlükte iktidara yakın yazar yahut muhalifi diye br tanımın olması bile şaçmalıkken daha buna alışmamışken 'muhalif görüntüsü' resmi verecekmişiz..
evet görece: sözlükte bir zamanlar iktidara yakın yazarlar diye tanımlananların sayısı fazlaydı fakat şimdi tam tersi bir durum söz konusudur..

t: fikirlerimiz çatışıyor diye 'iyi ki geldiniz albayım' yazamaycaksam yuhlar olsun bana..

iyi ki geldiniz..
devamını gör...
değerli bir yazardır. düşündüğünü, düşündüğü gibi yazabilen bir yazardır.
muhalifmiş falan bunlar beni çok ırgalamaz. hoş bence siz muhalifliğin ne olduğunu biliyor değilsiniz. iktidar yanlısı veya iktidar karşıtı olmak muhaliflik falan değildir. düzen içindeki taraflardan biri olmanın ötesinde hiçbir değeri yoktur. inandığı değerler doğrultusunda, taraftarı olduğu güruha zarar verecek olmayı veya karşıtı olduğu güruha fayda sağlayacak olmayı düşünmeden, inandığı hakikatin yanında olan kimse ancak gerçekten muhaliftir. karşı mahallenin çocuklarına herkes atar yapar, kendi mahallenin çocuklarına atar yapabiliyorsan muhalifsin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.