john wick

1 /
bana kalırsa farklı bir havaya sahip, overrated olmayan bir filmdir. tamam senaryosu ziyadesiyle basit, eften püften, klişelerle dolu amma ve lakinki filmi izlettiren devamlı bir aksiyon var. peki diğer aksiyonlardan ayrılan yönü ne? bence ateşli silahları kullanmada hollywood'a yeni bir soluk getiriyor bu film. bir kere john wick'in silahı 2 eliyle kavrayarak kullanması filmin gerçekçiliğini arttırıyor. tek elinde tabanca 5 otomatik tüfekliyi bana mısın demeden harcayan sahtekarların filmlerini izliyorsam bunu da izlerim abi. bir de uzak menzilli ateşli silahları kötü adamlarla arasında neredeyse 10 cm varken uzuvlarına patlatması filmin canilik katsayısına doğrudan müsbet tesir ediyor. 5-10 tane adamla silahla boğuşmazsın normalde. ya hepsini jackie chan gibi kaça kaça dövmeye çalışırsın ya da uzaktan çatışırsın adam öldürdükçe ilerlersin. fakat bu john heriflerin ortasına atılıp yakın mesafeden silahla beyinlerini patlatmak, uzuvlarını parçalamak ve de arada vücuduynan darp etmek suretiyle daha keyifli bir aksiyon ziyafeti veriyor.
ilk 3 film ayarında yapacaklarsa hep yapsınlar. her sene 1 tane çeksinler ben izlerim.

dizisi de çıkacak. o da iyi olsun onu da izlerim.

bu arada serinin 4. filmi matrix 4 ile aynı hafta gösterime sokulup o günü keanu reeves günü ilan edilecekti. pandemi sebebiyle iptal oldu. bence matrix'in yapımcıları gişe mağlubiyetinden hafif tırstı.


tanım: aksiyon sinemasını kökten değiştiren filmlerden. keanu reeves'in internetin prensi ünvanını pekiştiren efsane seri.
Yaw bu filmin edebiyatını anlayamıyorum ortada bir film bile yok. Yok keanu reeves bile kurtaramamış filmi adam zaten mimiksiz, zorla oynuyor gibi. Hele o konu ne öyle. Hayvan hakları günü için özel sipariş mi*?

Kara murat izlerim daha iyi. Sevenleri sadece çerez gibi adam öldürülmesinden zevk aldıklarından beğeniyorlardır diye umuyorum.
izleyince evrensel nitelikte bir aydınlanma yaşayacağını düşünen insanların olduğunu göstermiş film.
bir kere adam kitle imha silahı. açık açık köpeği için, eşinin fotografı için falan adam öldüren bir kitle imha silahı. ne bekleyebiliyorsun ki bu filmden. açıcaksın filmi, insanların ölümünü izleyeceksin, fantezi olarak kaç insan öldüğünü hesaplayacaksın. ki hoş dövüş ve çatışma sahneleri de var. hiçbir şey var vadetmiyoruz kardeşim. burda ölüm var ölüm.