k-pop

1 /
hayran kitlesinin obsesyon düzeyi beni gerçekten hayrete düşüren, sıklıkla 13-17 yaş grubuna hitap eden müzik türü.

hepsi gerçekten birbirine benziyor, müzikleri de öyle.
2018'de açılmış başlık. Ben yeni bu sene öğrendim k-pop'u. İtici çekikler nasıl ve neden bu kadar popüler olmuş anlamak güç. Sahiden çekiciler mi abi yoksa müzikleri mi hoş? Bu itici dilden hoş şarkılar çıkacağını sanmıyorum.
internette ünlü olanlarından birine laf ettiğiniz anda birken bin olup sizi linç ediyorlar. Böyle sadık ve beyinsiz bir hayran kitlesi var. Her popüler medya ürününde olduğu gibi bunlar da eşcinselliğe özendiriyor. Yani farklı gibi görünse de diğerleri gibi şeytana hizmet ediyor.
Kpop, rengarenk ve çekici olabilecek her şeyi içinde barındıran bir kore müzik endüstrisinin büyük bir yüzdesini oluşturan alan. Hem kadınların hem erkeklerin ilgiyle takip ettiği ve sanatçılarına idol denilen gruplar veya single sanatçılarla yürütülen bir iş. Bu cıvıl cıvıl ve içine girdiğinizde kendine hayran bırakarak sizi kendine hapseden inanılmaz bir rekabete sahip büyük paraların döndüğü dünyanın arkaplanında ise tarikatlardan fuhuş çetelerine kadar hemen her pisliği bulabilirsiniz.

Ancak bunlar arkaplanda ve hayranlara yansıtılmayan meselelerdir ve ilginçtir ki bu sektörde hayatta kalmak için gerçekten çok net ve fazla kurala uyum sağlamalısınız. Mesela birkaç fotoğrafta gülümsemezseniz sektörde bir anda sevilmeyen ünlü ilan edilebilirsiniz. Hakkınızda birine bağırdığınız, dışladığınız hakkında dedikodu çıkarsa; inkar etseniz ya da kanıtlasanız bile sektörden atılabilirsiniz. Kadınlarda 45, en fazla 50 kilo olmanız lazım ki nefret almayasınız. Ah, teniniz esmerse de hunharca nefret alıyorsunız ve bombalanma tehditlerinden kaçamıyorsunuz. Böyle de manyak bir sektör bu...

Ama her şeye rağmen gerçekten güzel şarkılar çıkmaktadır. Mesela ben son günlerde şu şarkıdan başka bir şey dinleyemiyorum.
">git
grupların bir çoğu çok baskıcı anlaşmalara imza atmak zorunda bırakılıyor küçük yaşlardan itibaren beraber yaşamaya tüm organizasyonlara beraber katılmaya zorlanıyor yaşları ilerleyince de yüklü miktarda paralarla "serbest" bırakılıyor. modern ve gönüllü bir kölelik sistemi hakim(miş) bu piyasaya yani ben öyle duydum arkadaştan. arkadaş da başka bir arkadaşından duymuş.

ha bir de k-pop dinleyen erkeğin erkek arkadaşı vardır.