Kablolu kulaklık

1 /
Telefonumun ahizesi bozulunca kullanmaya başladığım müthiş icad. Ahize diyince yani telefonla konuşurken ses gelmiyor hoparlöre ihtiyaç duyuyorum. Tabi heryerde de açamıyorum hoparlörü. Neyse azizim, o kadar rahat bişey ki bu alet. Bir kere saatlerce konuşurken elin kolun telefonu tutmaktan yorulmuyor. Sesi rahat ve temiz duyuyorsun. Bazı telefonlar hoparlörde olmasa bile sesi dışarı veriyor. Kulaklıkla bu sorun da ortadan kalkıyor. Ben sevdim. Bayağıdır kulaklık kullanmıyordum, bir anda medeniyet ayağıma gelmiş gibi hissettim. O kadar teknoloji özürlüsüyüm, düşünün. Askdşfi.
İyidir, şarj derdi yok,ses kalitesi bozulmaz, bağlantı kopmaz, wifi ağını yavaşlatmaz, batarya çabuk bitmez, ikide bir cihaz yeniden eşleştirme derdi yok.
Tek sıkıntısı dolaşması. O kadar kusur olacak.
Çantada karman çorman oluşu, sağa sola takılması, temazsız kablo ucu, bozulan soketi derken birçok karakteristik tırtlığına rağmen kablosuzdan iyidir. Bir kere şarj derdi yok, baş ağrısı yapmaz, temazsızlık harici kesinti yapmaz. Hâlâ mı? Retro? O da mı yemedi? E iyi var git kablosuz kullan mavi diş.
Kablosuzlar cikinca bunların fiyatı düşer ben de dunyadaki tum kablolu ve kulak ici olmayan kulaklıklari evlat edinirim diye düşünmüştüm ama piyasayı okuyamıyorum ki, hep yanlış ata oynamaca. kaliteli olanlar hala tepe fiyatta . senin kablon var ya, bu para neden diye sarsasım geliyor ama 15 dakika takacağım şey için böyle minik cinnetlere gerek olmadığı kanaatine vardım.
kalitenin adresidir. biraz paraya da kıyarsanız kabloları tak çıkar olduğu zaman yerine yenisini takar ve yolunuza devam edersiniz. kablosuzda ne kadar kaliteli kulaklık olsa da yer yer meydana gelen kesik kesik gitmeler bu tarz kulaklıklarda olmaz.
Kablosuz kulaklık çıktıktan sonra kullanmaya çekinir olduğum kulaklıktır. Sanki kablosuz kullananlar yeni bir çağa atlamışlar da, ben bu çağın gerisinden geliyormuşum gibi bir havalar. Her kabloyu açmaya çalıştığımda "kablosuz büyük nimet çok rahat"gibi kelimeler.
Sanki böyle dışarıya ses gidecek diye bir korkum var bir güvenemiyorum işte...