Kadın güçlü erkek sever

1 /
30 milyon yıldır değişmeyen şey.

mağarada kocasının dinazor eti getirmesini bekleyen kadın da , prenses olmayı uman en radikal feminist de güce tapıyor.

eskiden sadece kas gücüne boyun eğen kadın bugün gücün tanımı ve biçimi değişmesine rağmen aynı beyinle hareket ediyor. modern zamanlarda para da bir güç, bilim , statü, makam , mevki, kariyer, karizma , kas da bir güç. korunma iç güdüsüyle bunu yapıyor.

misal çok zayıf bir erkeği her kadın reddeder. beyin otomatik olarak " bu beni koruyamaz" diye düşünüyor ve hemen reddi yapıştırıyor.

yani aslında erkeğin kendisiyle değil kendi kafasındaki güç imajına göre bir tür korunma tercihi yapıyor.
master degree. güçlü erkek sever, üstün erkek sever, becerikli erkek sever, başarılı erkek sever, yakışıklı erkek sever, varlıklı erkek sever. sever de sever. kadın kodlarında bunlar var. erkek belki çok masum abi, çok sakar, çok sevimli tatliş diye birisini sever ama kadın öyle sevmez. kadın yanında daha iri olan bir erkek ister. daha uzun erkek ister. daha başarılı erkek ister. isterler de hayat her zaman istediğini vermez. sonra "evlenme yollarını bize anlatsana, erkek nasıl tavlanır?" derler. "nerede bu erkekler" derler. derler derler. yapmasa da yaptı derler.
Güçten kastın fiziksel ya da maddi olmadığını düşündüren başlık. Bir erkek karakter olarak güçlü ise kadınlar tarafından sevilir. Tıpkı bir kadının bir erkek tarafından sevilmesi gibi yani. Zira bir kadın güvenmediği bir erkeği asla sevmez. Asla diyorum bakın net yani. Güvenmediği bir erkek ile ilişkisi olan kadın sadece çıkar ilişkisi kurar. * gerçek anlamda sevmez yani. Karakterden yoksun birisine sadece belli çıkarlar doğrultusunda tamamül edilir.
Kadın, yaratılışı itibariyle daha mağdur olma eğilimine sahiptir(bu yine de kadın zayıftır, mağdurdur demek değil, altını çizeyim). O yüzden içgüdüsel olarak güvenlik arar, kendinden güçlü birini arar*. burada güçten kasıt, sorumluluk sahibi oluşu, kalıbının adamı olup seni yüzüstü bırakmayacağı inancıdır, tek kelime ile evet, özgüvenidir.
Yani hep diyorum, şu anda zengin olmuş olmamış önemli değil ama potansiyel hanımını iyi yaşatmaya niyetinin olması, bu enerjiyi vermesi önemli. kimse bi ömür kuru ekmek yemek istemez şu sosyal medya çağında.

Tabi şöyle de bir yanı var. Adam çok güçlü, hem parası, kariyeri var hem sorumluluk sahibi ama senin dilinden anlamıyorsa, bence geç git yanından. Bi ömür kendini anlatmaya çalışarak geçmez, geçmemeli. Onun da dilini anlayacağı bir başkası vardır illa ki.

başlık çok doğru ama tanımı pek çirkin olmuş abi. cıks.
Doğru tespit.

Güçten kasıt özgüvendir. Zengin ama özgüven yoksa kızlar etkilenmez. Tip var ama özgüven yoksa yine etkilenmez. Zaten özgüven yoksa "kanka bu kız bana bakmaz." diyerek gezersiniz. Sonuç olarak yine yalnız kalmaya mahkum olursunuz.

Özgüven > zenginlik+tip