kadının çalışmasına karşı olan erkek

1 /
ülkedeki ekonomik düzeyin gitgide düşmesinden ötürü sayıları her geçen gün azalan erkektir. tek maaşlaçoğu ev dönmüyor, en az çift maaş gerekiyor. tek başına geçindiren para kazandıran erkek bu düşüncesinde haksız değil bence. zaten çoğu kadın da bir süre çalıştıktan sonra keşke mecbur olmasam diyor.
Hayatındaki insanın çalışmasını istememesi kadar normal bir şey yok. Bu düşüncede olanlar sanmıyorum ki dış kapı mandalındaki hanımefendilere karışsın. Eşinin çalışmasını istemiyorsa, refah düzeyini kendi belirler bu kadar basit. Kariyer tercih edecek olan kadınla çakışacaksa çıkmasın zaten o yola.
sırf kadınlara iş yerinde erkekler asılıyor diye çalışmalarını engellemek kadar saçma bir şey duymadım ben. burada sorun kadınların çalışması değil, kadınları neden hayatlarını yaşamalarından men ediyorsunuz? bu hakkı nasıl görüyorsunuz kendinizde?!
Ah ekonomiden habersizdir yavrucak. Lan olum kadın çalışmasında biz çoluk çocuk tahta mı kemirelim. Kadın ev ekonomisinin bel kemiğidir. Allah başımızdan eksik etmesin İŞİ gücü rast gitsin. Allah bol kazançlar versin ki evin arabanın taksitini ödüyelin. Hem kışın da tezek yakmak yerine doğal gazı açarız.
ciddi defansif hatta saldırgan şekilde açılmış başlık.
Zaten "kadının çalışmasına karşı olmak" olayı da nereye çeksen giden ve meseleyi hususi düzeyde açıklamayan bir ifade.

Kadın çalışmazsa parası olmaz bana muhtaç olur kıçı kırık gibi yanımda oturur -bu da çok işime gelir- diyerek bu muhtaçlıktan beslenen de
Kadın para kazanınca kıçı kalkar sonra ipini ele almak mümkün olmaz diye düşünen de
Karı dediğin evde oturacak o kadar diyen de,
Kadının herhangi bir erkekle iletişimini haram gördüğü için istemeyen de
Kadının kazandığı parayı haram sayan da
Kadının "para kazanmak amacıyla" fedakarlık yapmasının doğru olmadığını çünkü iaşe temini sorumluluğunu şeriatın erkeğe yüklediğine inanan da
Ve dahası girer bu gruba.

Kadın ve erkek kavramlarının,cinsiyet rollerinin hatta cinsel kimliklerin bunca değiştiği bir dünyada bilmiyorum ki bu problem kaçıncı sıraya geriledi.

Yani kadın ne kadar kadın erkek ne kadar erkek?
kadın ne erkek ne en başta? Bu kavramların içini doldurma yetkisi kime ait?

Elimdeki kitaptan sonra bu konuda bi okuma ödevim olsun madem. Okuyalım. Konuşalım.

çalışan bir kız kardeşim git memur ama halkla birebir muhatap olan bir kurum.haliyle çok zor bir iş.yıllar önce ben o zamanlar evlenmemiştim babamlarla kalıyordum, her akşam eve geldikten sonra başlardı anlatmaya şöyle oldu böyle oldu kafamız şişerdi hep kavga git ondan bedeni olarak 100 kat ağır bir iş yapıyordum ve eve geldiğimde ağzımdan tek kelime çıkmazdı.yeri gelir halktan küfür yer kavga ederdim ama evde her şeyi unuturdum.
gel gelelim evlendim eşimde üniversite mezunuydu benim gibi ama ben istemiyorum dedim çalışmanı.derdimiz maddiyat olsun dedim, sen çalışıp beraber 5 yılda ev alacaksak 10 yılda alırız ama huzurumuz olur, 3 sene de araba alacaksak 5 sene de alırız ama kafamız rahat olur dedim.
çalışan bayanlara ya da hanımını çalıştıran erkeklere %100 saygı göstermekle beraber, verdiğim kararda pişman olmadığımı düşünüyorum ki ögit ınlar yaratılıştan narin varlıklar, erkekler kadar psikolojik donanımı maalesef yok.
İşin ilginç tarafı artık ne eski erkekler ne de eski kadınlar kalmadı git taşı sıksa suyunu çıkarırmış, kadınları da gerçekten yiğitmiş.Artık bu hormonel yaşamda erkekler eskisi gibi değil ki kadınlar güçlü git ık anneler kendi çocuklarına bakamıgit sonuç olarak erkek yaratılışın vermiş olduğu çevresel etkilerden dolayı çalışmak git burada kadına bir sorunluluk düşmemekte.
bu konuyla yazılacak çok şey var ama ben yıllar önce verdiğim kararımdan çok git maaşla yaşıyoruz borcumuz da var ama kafam git kadar sıkıntı içerisinde bir de eşimin iş durumuyla uğraşamam.
istihdam konusuna giren arkadaşlar da haklı maalesef bu konuda çokça örnek var.çoğu erkeğin önü kapanmakta.