kadrolu öğretmen kız arayan teyzeler

1 /
az çalışsın çok kazansın, çok tatil yapsın, çocuklara da baksın,
sabah gitsin, öğlen gelsin, bazı günleri boş olsun,
hem para kazansın, hem ev hanımı olsun, oğlumuza da iyi baksın.
Okulların bahçelerine kadar gelirler. Burada bekar birileri var mı diye sorarlar. Bakkalda manavda çarşıda pazarda her yerde karşınıza çıkabilirler. Oğullarından daha fazla emek harcarlar.
#5712793
öz be öz teyzemdir.

erkek kuzenim de öğretmen. teyzeme göre illa eşi de öğretmen olmalıymış.. teyze sen kafayı üşüttün sanırım tepkimden sonra arayıp sormaz oldu. kuzenim ise annesinden şikayetçi. yazık lan çocuğa.

bu arada bekar kızlar bana mesaj atabilir. kuzenim yakışıklı, nazik ve iyi huylu çocuktur. tanıştırırım.
Öncelikle kadrolu hocalara saygım var kendi tercihleridir. Öğretmenliği bilmem ama yıllarca emek verip allahın rızası için hafızlık yapıyorsunuz belge alıyorsunuz sonrada size 'haydi artık sınava girde kadrolu atan' diyorlar. Sonra kendi kendinize diyorsunuz ki ' beni boşa kurslara yollamışlar hepsi kadro maaş sigorta derdinde' Artık bizleri 'kadro' kelimesinden tiksindirdiler. Arkadaş belki ben ilerde çalışmayı düşünmüyorum hedeflerim arasında evde oturup kitap okuyup yemek yapmak var belkide. Bi rahat verin.
evlilik çağındaki okumuş her kızı öğretmen sanan teyzelerdir. yolda, otobüste, camiide, misafirlikte kısacası her şart ve durumda, gözlerine kestirdikleri uygun yaş aralığındaki -ön elemenin tek kriteri Budur- kızcağıza ilk olarak bekar mısın? sorusunu sorduktan sonra, evet cevabını alır almaz öğretmen misin? sorusunu da peşin sıra eklerler. Sadece hayır diye cevaplarsanız, nesin? Sorusu da kapıda hazırdır. öğretmen değilim derseniz eğer devamını sormaya pek lüzum görmezler.