antalya'da öğrenci yurdunda işlenen cinayet

1 /
babası tabutunun başında konuşmuş:

"Kelimelerin, sözün bittiği yerdeyiz. Bugün bizim Şeb-i Arusumuz, biz bunu düğün gecesi olarak düşünüyoruz Mevlana'nın diliyle. Dünyanın geçici bir yer olduğunu, emanet sahibinin vakti saati geldiğinde emanetini aldığını, bizim bu konuda bir irademizin, bir etkimizin olamayacağının bilincindeyiz. Evet, önü vahşet gibi biz arkasındaki rahmete talibiz. O şekilde düşünüyoruz. Evladımız, biz annesi babası olarak yaşı, ömrü, hikayesi bizim için kısa oldu. Ama o kısacık zaman diliminde bile her noktada bize gururlar yaşattı"

"Kendisinin kaldığı, konakladığı eller, emin ellerdi. Biz bundan eminiz. Daha önce defaatle kardeşlerimizden, değişik kişilerden bu emanet yuvasına koyduklarımızdan hep randıman aldık. Biz o konuda asla yanlış fikre asla katılmıyoruz. Sadece bizim buradan çıkaracağımız bir ders var. Bu hastalıklı şahıs maalesef son zamanlarda kontrollerinin dışına çıktığı için böyle insanları işe alıp yerleştirirken adeta pimi çekilmiş birer bomba gibi toplumun, halkın içine koyarken devlet büyüklerimizin bir daha, bir daha düşünmesini istiyorum. Buradan dersler çıkarılmalı, ibretler çıkarılmalı, aynı hatalar tekrar edilmemeli. Bizim evladımız orada herhangi bir kavga, herhangi karşılıklı bir tartışma değil, tamamen denk geldiği için o şahsın kriz anına, bunun neticesinde olan bir vahşet. Biz kendisinden razı olduk, defaatle bizi gururlandırdı, sevindirdi. Rabbim daha çok seviyormuş ki bizden, daha kısa sürede yanına aldı."

git

(bkz: randıman)
Katil bipolarmis.. az çok hastalık hakkında fikrim var.. eğer ilaçlarını bırakırsa kişi kendinden sorumlu değil açıkçası.. ve sorumsuzca şeyler yapıyor.. deccali öldürdüm diyerek birini öldürmek gibi..
Peki burada suçlu sadece katil mi??
İlaçlarını almıyor demeyip herhangi bir resmi kuruma başvuru yapmayan ailesi nerde?? Diyelim ki kimsesiz.. İşe alan kurum can ve mal güvenliği adı altinda sicil temizliği haricinde sağlık raporuna bakmadan ciddi sonuçlar doğuracak hastalıkta olan insanlara nasıl iş veriyor??
Bu sorumsuzluk daha kaç kişinin canına mal olacak?? Eksiklikler,eksiklikler..
İslamiyete,kadere iman etmiş insanlar zaten o gencin ecelinin geldiğini biliyor ve ölümden kaçış olmayacaginin bilincinde yaşıyor.. peki ölüm şekli değişemez miydi?? O çocuk yatağında kalp krizi de geçirebilir ailesinin şu anki kadar içi yanmayabilirdi...
Öyleydi de böyleydi de şöyle olsaydı da böyle olsaydı... Dua edelim Rabbim yürekleri yakmasın,hep iyilerle karşılaştırsın,kötüleri de ıslah eylesin...
Gencimize de Allah rahmet eylesin...
Samuray kılıcıyla karın deşme, satırla kafa kesme. Üstelik tanımadıkları insanları hedef alan güya hasta katiller. Her ne kadar o sırada hayal de görse bu insanlar öldürmenin suç olduğunun farkındalar. Umarım hasta raporu alıp dışarı salınmaz. Biz kimsenin ruh hastalığının bedelini ödemek zorunda değiliz. Madem böyle bi psikoz durumu var kontrole gitmediği gün evini bas yakala içeri tık. Devlet öğrencilere yapmasını iyi biliyor. Keşke idam edilse. Kafası satırla kesilerek.
insanın tüm kanının çekilmesine sebep olacak vahşette bir cinayet haberi.

bu kişi; psikoz tablosundayken, yüksek ihtimal hali hazırda görüntü ve sesler duymaya devam ederken dışarıdan bunu belli etmiyor görünümde, bir iş görüşmesiyle işe girdi. bipolar hastaları, ilaçlarını düzenli kullandığı vakitte, herkes gibi çalışabilir, normal yaşamını kendisi idame ettirebilir, hatta evlilik sürdürebilir.

çoğunluğumuzun bir yurtta kalma geçmişi vardır. ben yan odamda kim kalıyor, tıbbi bir geçmişi var mı, odamı temizlemeye gelen abla nasıldır, yemeğimi veren ablanın bir rahatsızlığı var mıdır bilemem, bilmek zorunda değilim. uyuyorum, eşyalarım açıkta yurttan çıkıyorum. bunların tüm sorumluluğu, kendilerinden zerre haz etmediğim yurt müdürleridir.

işe girişte, sağlık raporu istemek sabit değil midir, bipolar birinin böylesi basit bir raporu dahi verebilmesi imkansızdır. ben yurtta kalan biri olarak dahi verdiğimi hatırlıyorum. şimdi diyeceksiniz ki, bu tarz şeylere önem verilmiyor, erteleniyor. bazı şeyler vardır ki, ertelenmesini mümkün kabul edersek zaten şansa yaşadığımız hayatı iyiden iyiye kötüleştirmiş oluruz.

okuduğumdan beri kendimi, oralarda tanıdığım insanları, ihtimalleri düşündüm sürekli. allah ailesine dayanma gücü versin, allah gani gani rahmet eylesin. böylesi acılarla kimseyi bir daha karşılaştırmasın inşallah.
Antalya'da aşçılık yaptığı özel yurttaki üniversite öğrencisini satırla katleden zanlıya bipolar duygulanım bozukluğu teşhisi konulduğu ve zanlının 29 Temmuz'dan sonra aylık rutin kontrollere gitmediği ortaya çıktı.

git

çocukları emanet ettiğimiz yerler, işte böyle yerler.
Antalya'da Alim Derneği'ne ait olduğu öğrenilen bir öğrenci yurdunda akıllara durgunluk veren dehşet olayı yaşandı. Yurtta kısa süre önce aşçı olarak çalışmaya başlayan İhsan Güney, satırla Bilgisayar Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un başını kesti. 'Deccal'i vurdum' dediği öğrenilen Güney, polis tarafından gözaltına alındı

Antalya'da özel öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney -38-, yurdun yemekhanesinde üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un -18- başını satırla kesip, göğsünün üzerine koydu.

git

bu nasıl bir acıdır... allah ailesine sabırlar versin.