kahvaltıda poğaça yemek

1 /
''bi poğaça kendinize alıyorsunuz, bi poğaça eşinize alıyorsunuz. o, o tarafa gidiyor; siz bu tarafa gidiyorsunuz.''

1:37


İstanbul'un bedellerinden biri, sağlıksız olduğunu bile bile poğaça yemek.
Anneniz, bacınız yahut da hanımınız yaptı ise afiyetle gömünüz ancak fırından alıyorsanız uzak durunuz. Zira uzun zamandır hamurkarlık yapan kardeşim diyor ki "o kullanılan yağları görsen, simitten başka pastane ürününü ağzına vurmasın"

Kendi de yemez zaten. Ama işte göz görmeyince gönül katlanıyor misali yiyor insanlar.
şükürler olsun lise hayatımda son bulan eylemdir. yurt hayatından ev hayatına geçişle birlikte bu bağnaz ve çağ dışı eylem son buldu. gerekirse hiçbir şey yemem, öğle yemeğini beklerim ya da geceden sandviç yaparım ama poğaça yemem. allah mecbur etmesin vallahi yazık.

aman efendim o pastane sağlıklı yapıyor, ev poğaçası yok şu poğaça falan. geçiniz bu lafları. eğer kendinizi hızla tüketmek istiyorsanız poğaça sigara ve çay üçlüsüyle şahane bir kahvaltı yapma istikrarınızı koruyunuz.
Kuş sütünün bile eksik olmadığı kahvaltılar bir yana kahvaltıyı poğaça ile geçiştirmek bir yana. Sabahın erken saatlerinde başladığınız günün kahvaltını dışarıda poğaça yiyerek taçlandırmanın gerçekten tadı farklı. Evde öyle mutfakta masasında poğaça yeseniz aynı tadı alamazsınız. Sabahın kör karanlığında uyanıp, iş güç için evden çıkmanız lazım. Sonra da poğaçayı gömmeniz.