Kaju ezmesi

1 /
Arkadaşlarla birbirimizin ellerini tutarak internetten açıp fiyatına bakmaya karar verdik. söz verdik birbirimize, arkadaşlar ne olursa olsun korkmak çığlık atmak ağlamak yok dedik, metin olacağız, görüp kapatacağız, bunun ruh sağlığımızı tarumar etmemesi bizim elimizde, sağlam duruş, irade, metanet, anahtar bu, yıkılmayacağız dedik, buna rağmen daha kaju yazmamızla birkaç arkadaşımız strese dayanamayarak aramızdan ayrıldı. Ezmesi yazana kadar kah diyete kah ebe diyete intikal edenler oldu. Üç kişi kalmıştık, arama tuşuna ben basacaktım, dedim tanıdıklar sorarsa ölüm sebebi 4 basamaklı kavanoz flyatı dersiniz. Sıkı sıkı sarıldık, bastım. Bir gözümü yavaş yavaş açtım, baktım herkes boynunu kısmış öyle duruyor. Ekrana eğildim, beralife marka 300 gr. 135 lira, picus 200 gr. 120 lira.
Aç lan aç yok bişey dedim, baktılar e iyimiş lan dediler onlar da, ikişer kavanoz sipariş ettik kapadık.
Markette neden kuş büzüğü kadar pakete servet istiyor bunlar bilmiyoruz. Kalanlar olarak el ele tutuştuk markete gidiyoruz şimdi.
Rüyamda kaju ezmesi gördüm. Böyle bir şey var mı diye baktım, varmış. Daha önce demek ki görmüşüm bir yerde, yoksa rüyama girmezdi. Ya da sahurda az yiyince beynim kalori bakımından zengin içerikler üretti.