kalabalık aile

1 /
tlc'de yayınlanan bir varyete show. bir ailenin günlük yaşamlarını konu alıyor. Ama aile gerçekten kalabalık. anne, baba, bir büyük kız kardeş ve beşiz kız kardeşlerden oluşuyor. git
Ayda yılda birbirlerini goren akrabanin Siyasi anlaşmazlık yüzünden kim önce belinden çıkarıp revolverin ağzına mermiyi sürecek endişesi yaşar insan kalbin hop hop eder. Evet hop hop.
Kemalist, Allah dostu, nazi sevicisi bir Polonyalı liberal Yahudi olduğumdan özellikle bu ortamlarda ekstra tedirgin oluyorum. En son bayramda dayım, fikirlerim yüzünden 45 lik Magnum dipçigi ile dövdü.
Doğu ve güneydoğu menşeli aileler. Askeri jargonla: manga manga, takım takım, dev bir bölük. Mensubiyetten bildiririm; %51 oranında iyidir. Öbür türlü çokluğu bilirsiniz, açarsam olmaz, kokar buralar.
Özellikle bayramlar
evin nüfusunun Çin'in nüfusuna esitlendigi,
kapıdaki ayakkabılarin cuma çıkışı camii önü gibi olduğu,
düzenli bir sofra kurulamadığı mutfağın esnaf lokantasına döndüğü,
Hele ki misafir gecirmenin o daracık holde metrobüs durağı sıkışıklığı yaşattığı zamanlardır.
Allah yokluklarini göstermesin.
Kalabalık aile toplantılarında bilhassa ev sahibi olmak çok zevkli. Bıcır bıcır çocuklar bi köşede abur cuburları tüketme peşinde. Genç kızlar mutfakta hem maharetlerini gösterip hem de sohbet çevirir. Erkekler siyaset ile koyu bir muhabbet çevirirken çaylar kalkana kadar durmaz bir kişi sadece erkek çaylarının devinimi ile ilgilenmek zorundadır.

İkramların biri gelip biri giderken teamül olarak yemek için misafirler zorlanır. Saat ilerledikçe geç oldu kalkalım ayaklanmaları aa daha erken püskürtmeleri ile savuşturulur.

Kucakta uyuyarak eve giden çocuk, bir daha buluşmak üzere anlaşmalar, kapı dışına kadar yolculayıp camdan el sallama olmazsa olmazlardandır.

Bi de kola, gazoz gibi gazlı içeceklerin içilmesinin yasak olduğu ev sahibinin evine gelen her misafirin gazlı içecek getirmesi ile birlikte çocukların aklında deli sorular: acaba bu sefer içmemize izin verilecek mi, annem içecekleri nereye sakladı? Bu soruların oluşturduğu yoğun zihin aktivitesi paranormal olaylara da sebebiyet verebilir.

#5866416
O kadarda iyi olmayandır bir de aile ile yaşanıyorsa.
Bir cuma ögleden sonra iş yerinde bazı problemler yaşadık ekip olarak, sonrasında karı kız muhabbetlerinden aynı gün yediğim darbe de eklenince eve gidince yatağa gömülüp 24 saat fln uyumayı düşünürken annem mesaj attı "yengen mantı yapmış akşam dayınlar yemeğe çağırıyor"
Sonuç içim kan ağlayatak mantı yedim sonra geçti.

Aslında insan hayatında problem yoktur, az mantı vardır.