Kaos var dediler geldik

1 /
sessiz kalanların çoğunlukla bir fikrinin olmadığı yahut fikrini beyan edecek cesaretlerinin olmadığını akla getiren karmaşık olayların önde gelenlerine ait olabilecek türden detay.

bir konuda savunduğum fikir savunulamayacak hale geliyorsa, savunmadığım fikrin savunuculuğunun uygunluğunu savunacak hale geliyorsam suskunluğumu asaletime gizliyorum. yoksa minimal kaosları severim. baharat gibi, öksürtmeyen cinsten.
Kaostan beslenenlerin meselesi.
Bende kaosu seven biriyim iyi oluyor böyle olaylar falan kavgalar, tartışmalar. Kan geliyor insanın yüzüne. Bir başlıkta "rumeysa kalın" başlığında başörtüsüne "çaput" denildiğini okudum. Aniden kan beynime sıçradı malum yapım gereği sinirli biriyim hiç gelemem böyle ucuz laflara. Akpyi eleştirebilirsiniz. Parti içindeki herkese, partinin başındaki kişiye sövebilirsiniz bu beni bağlamaz. Ne sanıyorsunuz yahu biz kör müyüz? Akpde gerçekleşleşen tüm torpilleri biliyorum. Yenilen hakları biliyorum. Aynı zamanda diğer partilerin, hatta cemaatlerin
içindeki çürüklerin yaptığı torpilleri, para cukkalamayı biliyorum. Bende şahit oldum benimde hakkım yenildi. Ama hepsini Allah'a havale ettim. Hakkımı helal etmiyorum kim bir kişinin bile hakkını yediyse helal etmiyorum bu Erdoğan ise yine etmiyorum. Müslümanım ben benim babam beni "eğriye eğri doğruya doğru" düsturu ile büyüttü. Üniversitede tugva sorumlusuyken sırf sürekli para yemelerinden, yiyip içip gezmelerinden dolayı aralarına girdiğimin 14.günü içlerinden çıktım. Hemde kavga ederek! milletin parasını mı yiyorsunuz dedim diye fetocu ilan edildim. Evet biz de haksızlıkları, onu bunu şunu görüyoruz. Koyun değiliz. Her zamanda söylerim böyle burada değil ha twitterda defalarca yazdım diye vatan haini bile ilan edildim ama ben kendimi biliyorum elhamdülillah! Garip olan ise Adam kalkmış rabbimin emrettiği başörtüsüne çaput diyor tipik kemalist kafası. Siz kimsiniz pardon? 3 milyona yakın insan sarıklarıyla fatih sokaklarında namaz kıldığında hepiniz korkudan tir tir tirediniz okuduk hepsini twitterda. Siz, Erdoğan'a mı nefret besliyorsunuz yoksa müslümanlara mı? Kardeş, elhamdülillah Müslümanım demekle Müslüman olunmaz. Allah'ın ayetine saygısızlık etmeyeceksin. Sizin o çaput dediğiniz başörtüsü için hayatını feda edenler var. Sizleri gördükçe kemalistlere, ataputçulara olan kinim artıyor işte ben tüm bu ekonomik krize ve olanlara rağmen işte bu yüzden oyumu Erdoğan'a vereceğim. İnat biriyim hatta insanları ikna edeceğim damarlarından gireceğim yine de kemal bu ülkenin başına geçmesin diye mücadele edeceğim. Rumeysa torpille TRT muhabiri olmuş. Bana ne? Ya daha geçen gün chpli bir tanıdığım milli eğitimde tanıdığı var diye torpille istediği okula aldırdı kendisini ama bana ne? Allah görüyor ulan bana ne? Kim kimin hakkına giriyorsa sürüm sürüm sürünecek bana ne? Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Çaput demiş yahu biri de çıkıp tek kelam etmemiş. 8 beğeni almış. Vay annesini! Bir zamanların ihl sözlüğünün isim değişe değişe geldiği hale bak. Benim sırf örtümü açmamak uğruna çok yüksek puan alıp imam hatibe gitmemi asla anlamayacaksınız. 28 şubat mağduriyeti yapmayın ulan ! Diyenler zihniyetini değiştirmiş olsaydı ülke şimdi böyle fikir ayrılıkları yaşamazdı. Abi sövün, nefret edin, kin güdün ama dinime, farz olunana, peygamberime laf etmeyin. İsterseniz ateist olun buna yine hakkınız yok. Yoruldum ya insanlara laf anlatmaktan yoruldum. Ben, en Müslüman benim demiyorum. Ben, çaput dediğiniz farz olan o ayeti kerimeyi en temiz şekilde yaşamaya çalışıyorum. Eksiklerim, kusurlarım var olsa bile çaput demem. Sizin çaput dediğiniz iç Anadolu, ege gibi bölgelerde kurşun dökmeye inanan, yatırlardan medet umup ağaçlarına bir şeyler bağlayanların bağladığı o şeydir.
Siz önce edep öğreneceksiniz haydi eyvallah!