kar

1 /
tadını her sene birilerinin çıkarttığına dair haber yapılan doğa olayı.

ben bu zamana kadar hiçbir grupta yer bulamadığım için bilemiyorum ama güzel yani böyle pamuk gibi dokusu. *
Küçükken sabah kalkıp pencereden dışarı baktığımda beybeyaz kar örtüsünü gördüğümde heyecandan içim içime sığmazdı. Kahvaltıdan geçen sonra marul gibi giyinip ellerime iki çift çorap geçirdikten sonra sokağa fırlardım. Yanaklarım kıpkırmızı olur, her yerim sırılsıklam olurdu da eve girmezdim.

İnsan kar gördüğünde üşümekten çekinip dışarı çıkmadığında büyümüş olduğunu anlıyor.

Sokağa çıkıp kayasım var ama leğenim yok.
Uçak fobimin oluşmasına, bir saatlik yolu 3 saatte tamamlamama neden olan yağış. İnsanın içini hoş eden yanını inkar etmemek gerek. Çocuksu yönlerinizin çıkmasına neden oluyor. Güzel ama her şeyi gibi tadında olunca daha güZel.
küçüksündür gökten yağan beyaz pamuklar ilgini çeker sevinç çığlığı atarsın anlarım, mevcut konumun itibariyle kar çok nadir yağıyordur kıymetlidir anlarım, hiç çıkıp oynayamamış ailen hasta olmandan endişe etmiştir şimdi doyasıya kara yatıyorsundur anlarım. sevene saygım sonsuz. sevmeyene de keza.

ancak ülkedeki abartma timi kar gibi aslında normal olan bir doğa olayını 38309502 foto ve hikaye ile bizim camdan baksak göreceğimiz karı hımm sanırım haberdar değiller diyerek gösterme çabasında. tamam kahve içiyon tamam çayın var. tamam eğleniyon. iyi de bu yazın sürekli tatil fotosu paylaşan paylaşmaktan dinlenemeyen insanın kış versiyonu değil mi?

sana keyifli, ötekine zor, ısınması ayrı dert, çatısı akanı, yolda kar kürüyeni, mahsur kalması, kazası, yeni gelen zamları... tüm bunlara rağmen belli ki seviyorsunuz tamam da ölçüsüzlük akıyor, görmemişlik akıyor. yeter da.

karda yürüyüp izini belli etmeden eksilemek serbest. *
ülkenin dört bir tarafında görülen hava olayı. trabzon hariç! dağlarda var sadece. hava dalgaları gelip gelip teğet geçiyor. meteoroloji uzmanına dönüştük hepimiz, uydu görüntüsü falan takip ediyoruz. yok olmuyor, gelmiyor. nedenn...
Fotoğraflarda penceresinin önünde elinde kupasiyla yağan karı sıcacık evinde izleyenin bakış açısıyla gun boyu en az 8 teneke kömürü yakıp,hayvanını besleme mecburiyetiyle titreye titreye işinin başına gecen kişinin bakış açısının farklılığı da olabilir..
Şehrine kar yağmayan cocuklarin kar tatili olan illerdeki çocukların kar savaşı yapıp sevindigi manzaraya bakıp neden neden buraya kar yağmıyor,bize de tatil yapın deyip hayiflandigi doğa olayı da olabilir. tabi son zamanlarda kar yağan yerlere gidip mangal yapma modası da önüne geçilmez moda oldu...