karaktersizliğinden habersiz insanlar

1 /
malumunuzdur ki 20'li yaşımın başlarında okumam gereken mühendisliği, zamanın şartları, kaderimiz gereği 2018 yılında kazandım. 2 yıl dondurduktan sonra bu sene başından itibaren okumaya başladım. malumunuzdur watshap grupları oluşturuluyor her ders için. uzaktan eğitim sistemi mecburiyetinden dolayı tüm kaynaklar önümüzde açık olacak şekilde sınavlarımız yapılıyor. buna rağmen, çekilen kopyanın haddi hesabı yok. hatta işin iyice kakasını çıkarıp parayla ödevlerini yaptıranlara bile tanıklık etmek durumunda kaldım maalesef. ben direndim tabi tüm bu absürtlüklere. dolayısıyla not ortalamam 2'nin altında. ilk dönem bir dersten kaldım. 3 dersten şartlı geçebildim. bu dönem ise 4 dersten büte kalmış durumdayım. gruplarda sen numuneliksin olum diyerek kafa yapıyorlar benimle. yahu dedim ben bu mühendislik diplomasını aldıktan sonra bunun faydalarından huzurla yararlanmak istiyorum. gerekirse 3 yıllık süre içerisinde anca geçerim ama kopya çekmem ben arkadaş diyorum. sana hayatta başarılar kardeş diyip kopya çekmeye devam ediyorlar. işin garip tarafı ise, dersin hocalarının defalarca kopya çekilmesine rağmen, hiçbir öğrencinin kopya çekmeden ötürü ceza almasını sağlamamaları. yahu kopya çekmeye göz yuman hocalarımız olduğu müddetçe, kopya çekmeye tenezzül edecek öğrenciler de olacak. bu işin cezasının çok ağır olduğunu iliklerine kadar hissettirmelisiniz öğrencilere. ama nerde.

özetle kopya çekildiğini bildiği halde kopya muamelesi yapmayan akademisyenler ve kopya çekmeye tenezzül eden öğrenciler olduğu müddetçe, elmalı davası gibi saçma sapan kararların çıktığı olayları daha çok görürürüz maalesef. 6'lık depremlerde bile çöken binalarımız olur daha. çünkü bu üniversiteleri bitiren öğrenciler hakim, savcı, mühendis, doktor vb.oluyorlar.
yıllar yıllar önce fiş almazsak kaça olur veya fiş almazsanız şu paraya düşerim diyebilen zihniyetli insanlardır. bu insanlar içinde siyaset yapanlar yok mudur sizce? büyük çoğunluğu siyasetçidir dediğini duyar gibiyim. bizim insanlarımız işte. mileltvekili veya bir başka devlet yöneticisi olunca veya önemli bir holdingte yönetici olunca aynı kafayla devam ediyor hayatına. bunu normalmiş gibi algılıyor. sonuç gelişmemiş bir devlet ve ülke insanı.

edit: sosyal medyada gözümüze sokuyorlar iktidar trolleri ile muhalfet trolleri laçkalığı. birbirlerinin yaptıkları pis işleri ifşa etmekle uğraşıyorlar tüm gün. halbuki dinimiz iyilikte yarışın diyor. münafık mısınız la siz?
''Soylu'ya masum olduğuna inandığım binlerce insanın dosyasını götürdüm; görevlerine iade edildiler.'' şeklinde açıklama yapabilen insanlardır. umarım bu açıklamaya süleyman soylu en üst mertebeden cevap verir yoksa kendisi de bu kategoriye girer maalesef. pkk ile mücadele de çok iyi olması, bu sözlerin altında ezilmeyeceği anlamına gelmez. pkk ile mücadele de çok iyi olması zaten görevi kendisinin.
izlerken insanı derin düşüncelere gark eden insanlardır. bu neyin kafası yahu. alkol açıklamaz bu kafayı. sonra da bu kafadaki insanlar olarak ülkenin daha iyi yönetilmesini bekliyoruz. böyle taraftarlığa yazıklar olsun yahu. bu tip küfürlerin daha fazlasını stadyumlarda onbinlerce insan birlikte yapıyor maalesef.

git
yoksulluk sınırı altında yaşayıp, yıllık 30-40 milyon tl para kazanan futbolcuları, havalimanlarında karşılamaya giden insanlar. ulan o paralar bizim ceplerimize değilde, falcao'nun, şaklaban kuerazma'nın, van persie'nin vs. futbolcularının ceplerine neden gidiyor diye sorgulasana. kulüp başkanlarının neden zenginoğlu zenginler olduğunu sorgulasana. #profesyoneltürkfutboluyasaklansın tertemiz edilene kadar demeliyiz diyorum yıllardır azizim. bu devran daha ne kadar böyle gidecek yahu. 96 yıllık cumhuriyet olarak, daha ne kadar gelişmemiş ülkeler kategorisinde cebelleşeceğiz.
karaktersizliğinden habersiz insanlar olarak güncellenmesini istediğim başlık...modlardan rica olunur...

trafik cezalarını standart şekilde yazmayan trafik polisi/polisleridir.

arabayı kaldırıma park ettiğim için 92 tl ceza geldi posta git yediğim sokağı bir haftadır takibe aldım ve aynı yerde her gün 10-15 civarı arabanın park ettiğini tespit git ğim cezadan değilde bu cezaların herkese yazilmamasindan şikayetçiyim...eğer düzenli olarak ceza yazılsa, oraya bir daha kimse park etmez dimi sayın valimiz, emniyet genel müdürümüz, iç işleri bakanımız, başbakanımız...