karda mahsur kalıp camiye sığınan haham

1 /
Kesin "Burayı sinagog yap, beni de başına haham, bu cemaati de üstün ırkımıza köle et, bunlar bu nimetlere layık değiller, bize vadini gerçekleştir" diye duğa etmiştir, ayet gizleyicisi. Bizdeki hahamlardan kalır yanı yok.
İsrailli Haham İsrael Elbom, Türkiye'ye yaptığı iş gezisi sonrası şiddetli kar fırtınası nedeniyle İstanbul Havalimanı'na varamadan yolda mahsur kaldı. Jandarma tarafından kurtarılan haham, camiye götürüldü. Camide yaşadıklarını anlatan haham, "Yan yana Müslümanlarla duamı ettim. Aynı Tanrı'ya dua ediyoruz. Güzel zamanlardı" dedi.

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı sonrası birçok kişi mahsur kalmıştı. İsrailli Haham 62 yaşındaki Elbom, Yahudiler için helal sertifikası olarak kabul edilen koşer sertifikasyonu için denetleyici olarak İstanbul'a geldi. İşlerini bitirdikten sonra uçağına yetişmek için yola çıkan İsrailli Haham İsrael Elbom, kar yağışı ve tipi yüzünden İstanbul Havalimanı'na varamadan yolda mahsur kaldı. Jandarmanın kurtardığı Elbom, İstanbul Havalimanı yakınındaki Ali Kuşçu Camisi'ne götürüldü.

Cemaat camide namaz kılarken aynı safta sabah duası yapan Elbom, yaşadığı farklı tecrübeyi İsrail medyasıyla paylaşarak, ülkesinde gündem oldu. Yolların açılmasıyla Esenyurt'taki bir otele yerleştirilen Elbom, uçakla İsrail'e dönecek.


git