karizmatik görünmeye çalışan sözlük yazarı

bu durum özellikle cogitoitiraf.com başlığında görülüyor.

aslında içinden "dün akşam keşke o ikinci tavuk döneri yemeyeydim" diye geçiren sözlük yazarı o başlığa "içimde yağmur kokuları var ey çocuk! ne olur ağlama" diye yazıyor...

ya da 2 saat sonra gireceği sınav için "herhalde hoca kitleyecek" diye düşünürken oraya girip "umursamaz bir sabahın fahişe kırıtışıyım ey istanbul!" yazabiliyor...

ha bunu ben de yaptım mı? evet. yine yapacak mıyım? yine evet...bunun sebebini hazırladığım bir görselle açıklayayım en iyisi; işte sözlükte yazmak böyle birşeydir:

devamını gör...
gerekçesi neymiş acaba;
reel hayatta üzerimize giydirilmiş pek çok elbiseden,
süsten püsten uzaklaşıp
çıplak tenle rahat edebileceğimiz bir yer sözlük oysa,
hem karizma;
varsa vardır-yoksa yok !
olmaz görünmeye çalışmakla amaç buysa.
devamını gör...
yeterince sağlam değilse bina, bir depremde, fırtınada, yahut sel baskınında çöküverir aniden. merhameti yoktur depremin, fırtınanın ya da selin. heybetline bakmaz; önüne çıkan engelin. dayanıklılığını sınar, zayıfsa yerle yeksan eder acımadan. desen ki "ne olacak! yerine yenisini yaparım." bunun için önce yıkıntıları temizlemen gerekir.
devamını gör...
kesinlikle psikolojik desteğe ihtiyacı olan yazardır karizmatik gözükmeye calisanların alayı böyledir cünkü karizmatiklik göreceli kavramdır aga bi asena için takım elbiseli fit vücutlu bi erkek karizmadir, ama rockcı bi kiz için klasikcidir yani olay bu karizmatik gözükmeye calismak hastalıktır herkesin bir tarzı vardır herkesin tarzının hakkını verdiği kadar da karizması vardır olay budur.
devamını gör...
hemen hemen her sözlükte mevcut olan sözlük yazarlarıdır.

bir çoğu ekşi sözlükte hesabı olduğunu iddia eder.

hali hazırda ekşi yazarı olan bir yazardan bahsediyorsanız da,

ya eşcinsel, ya ateist, ya hümanist, ya da agnostik olduğunu savunur.

velhasıl kelam ilgi çekmek için her şeyi yapar.
devamını gör...
kullanıcı adı üzerine oldukça uzun düşünmüş, seçtiği sözcüklerin herkes tarafından beğenilmesi için farklı sözcük tipleri araştıran, kombinasyon yeteneği gelişmiş, bazen de kendini ferrarisinden inen güneş gozluklu genç gibi hisseden birey.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.