ne yaparsa yapsın, sonu hüsranla bitecektir ya da bu konuda şanslı olmak gerekir.

bu çaresiz vatandaş ilk önce adet yerini bulsun diye, nimeti tokat manyağı yapar, sonra ellerinde tartmaya başlar. yanındaki diğer zavallı müşteriler de ondan tavsiye isteyebilir. ama bu arada karpuz satıcısı da kenarda kıs kıs gülerek beklemektedir, çünkü eninde sonunda ona sorulacaktır karpuzun iyisi. eğer alıcı kişi gurur yapıp kendi karpuzunu kendisi bulacaksa kelek çıkma veya sağlam çıkma ihtimali yüzde ellidir bundan sonra.olsun, en azından karpuzun en tatlı yeri olan ortasını yiyerek, kendisini avutmaya çalışır.
devamını gör...
kendisine gaibden haber gelecekmişçesine yahut 'şu karpuz iyi' diye ilham olunacakmışçasına tartar, ölçer-biçer, bir şeyler yapar. içine 'hah bu' diye doğduğu an da alır karpuzu gider. evde içi açılıp bakıldığında düzgün bir karpuz çıkarsa kendini o kudretli kelekleri aşıp datlı karpuzu kurtarmış bir kahraman gibi hisseder. nereden mi biliyorum.. bir arkadaş canııııııııııım.
devamını gör...
sonunda, çaktırmadan manavdan bıçağını alıp, "yeter lan yeter, kesmezsen keserim, kesmezsen keserim mahmut ağaaa, kesmezsen keserim mahmut ağaa" diyerek karpuza saldırarak hitama erecek hareketlerdir. bir şekilde karpuz un içine bakmamız lazım. bu bir gerçek. o halde aşk ile bir daha buyrun "kesmece bunlar kesmeciiiieeeee"
devamını gör...
tezgaha eğilip karpuzu tokatladıktan sonra satıcının gözlerine bakmak. o satıcıyla göz göze gelinen an "memedali bey" bi yardımcı olsanız evde çocuklar var anıdır. bana karpuz yerine kaldırım taşı bile satabilirsiniz anlamına gelir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.