kartal anadolu imam hatip lisesi

1 /
Cüneyt Özdemir'in güya laf soktuğunu zannettiği güzel okul.
RABBİM idarecilerini, öğretmenlerini, mezunlarını, sevenlerini ve öğrencilerini utandırmasın.
--- alıntı ---

bu yıl 48. si düzenlenen tübitak liseler arası araştırma projeleri yarışması gebze teknik üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 27-30 mart 2017 tarihleri arasında yapılan proje yarışması 30 mart 2017 tarihinde gerçekleşen ödül töreni ile son buldu.

yarışmada fizik, kodlama, matematik ve teknolojik tasarım alanlarında projeleriyle yarışan öğrencilerimiz her kategoride 1. lik ödülüne layık görüldü.

yarışmaya fizik alanında "epilepsi hastası bireyler için kriz anı tespiti yapan uyarı sisteminin geliştirilip prototipinin üretilmesi" isimli projesiyle katılan öğrencilerimiz ilhami osman karakurt ve fatih uça 1. olarak yarışmayı tamamladı.

fizik alanında alınan bir diğer ödül ise 2. lik ödülü. öğrencilerimiz tuluğhan çivioğlu ve muhammed yusuf alkuş tarafından hazırlanan "madeni ve madenciyi arama, tespit etme ve kurtarma sistemi (m-mateks)" isimli proje ile 2.lik ödülüne layık görüldü.

matematik alanında "doğrusal programlama kullanılarak tarım alanları için maksimum kâr modelinin oluşturulması ve çözümlenmesi" isimli projeleriyle yarışan zulal karakaş ve vildan baş simli öğrencilerimiz de çalışmalarıyla 1. lik ödülüne layık görüldü.

kodlama alanında yarışan öğrencimiz musa sadık ünal ise "robotik el sisteminin üç boyutlu el hareketleri ile online sistem üzerinden kontrolü - teletouch" isimli projesiyle 1. olmayı başardı.

yarışmadaki bir diğer 1. lik ise teknolojik tasarım alanında "programlamayı öğreten eğitim seti tasarımının yapılması ve prototipinin üretilmesi - kodobot" isimli projeleriyle yarışan enes sefa çetin ve ibrahim enes aslan isimli öğrencilerimiz tarafından kazanıldı.

öğrencilerimizi göstermiş olduğu başarılardan dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

--- alıntı ---
başarının takibi imkansız hâle gelen okulum.

düşünüyorum da bizim zamanımızda bu imkanlar olsaydı belki biz de bir şeyler yapardık. gerçi manuel dönemin tadı daha bi başka. şimdiki gençlerde dergi çıkaralım hadi dendiğinde "buyrun tüm imkanları önünüze serelim" diyen bir yönetim var. bizim gibi kaçak göçek, elektrik hatlarını ithal ettiğimiz * günler... okulda korku filmi çekme furyası bizimle birlikte başlamıştı.