karzı hasen vakfı

1 /
Tarım ile uğraşmayı, bulaşık yıkayıp yemek yapmayı küçümseyen türk kızının tam da razı olacağı düğün çeşididir.

Hangi kız, böyle bir vakıftan destek alarak evlenme gücü bulmuş erkekle evlenmek ister?
Bence hiç biri.

Eğitim sistemi, medya, siyaset, ekonomik yapı milleti bozdu. Herkesin kolunun altında ikişer diyarbakır karpuzu, ayaklar havada. Oysa yiyecek ekmeği yok tavada.

Dahası, bu vakıflar, toplumu önce aç ve işsiz bırakıp sonra da sadakalarla onları yönetmek isteyen tekelci zihniyetin eseridir. Onlardan sadaka almak, onlara teslim olmaktır.

Delikanlı adam emeğinin karşılığını ister, ülke kaynaklarından hakkını ister, islam'a zıt bir şekilde büyüyen patrondan yardım istemez.
işte bunlar ringlerde görmek istediğimiz hareketler. zibilyon tane evlilik sitesi vardır piyasada, o kadar evlilik programı vardır ben daha hiç birinde evliliğe dair bir hareket görmedim. bir tek mahmut tuncer'in kanal 7'deki programını istisna tutarım bak. orada da mahmut abey aynı vizyon, aynı misyonla yola çıkmıştı. diğerleri gibi evlilik için eş buldurmak üzerine değil, eşini bulup geleni evlendirmek üzerine bir formatı vardı. belki şimdi size dalga geçiyorum gibi gelecek ancak ciddiyim ben. eşbul. com , evlebeni. com trend ise, bu abilerin sitesi medeniiyet temsilidir. esra erol'un programı reyting canavarı ise, mahmut abey'in programı huzura doğrudur.
kız + evlenme niyeti olan damat adaylarına * faizsiz borç verip, banka gibi germeden olmazları olur yapan bir vakıf.

samimi olduklarına inanıyorum ancak kefil olamam.
baktım, sonra bir yere tıkladım git diye bir siteye yönlendirdi. orada da ''Karz-ı Hasen evlilik destek programı bir bağış veya hibe olmayıp, faizsiz borç uygulamasıdır'' yazıyor. faizsiz kredi veriyormuş demek ki. faydalanamıyorum üst yaş sınırını aşmışım. zaten krediye ihtiyacım yok belki kız buluyorlardır diye tıkladıydım.

ama görmek güzel böyle şeyleri. samimilerse Allah muvaffak eylesin.
Sitelerinden aktarıyorum:
Günümüz toplumunda, evlenme yaşı gelmiş ve evlenmek isteyen bazı gençlerimiz evlenme harcamalarını karşılayacak maddi imkanları olmadığından evlenememektedirler. Veya evlenme yaşı gelmiş evladını evlendirmek istenen ebeveynler yine maddi imkanları olmadığı için çocuklarını evlendirememektedirler.

Bu vakıf, Yeni evlilere borçlanma masrafı olmaksızın nezih, temiz bir hayata başlangıç imkanı sağlamaktadır.

vakfın websitesi