katar

petrolden buldukları inanılmaz geliri
lüks yaşam, yatlar katlar vb. müsriflik
ve diğer ilkelliklerden başka şeylere de harcadığını göstermek isteyen bir
emire sahip olan ülke.
bunun için emir el thani 250 milyon liraya
(bkz: iskambil oynayanlar) adlı bir tablo satın almış.
devamını gör...
geçtiğimiz ay hükümeti istifa etmiştir yani son yıllarda alıştığımız politikaları devre dışı kalmıştır. 2 hafta sonra da mursi devrilmiştir. bunlar olurken abd ve batı cephesi suriye'de suriye muhalefetine verdikleri desteği çekmiştir.
devamını gör...
--- alıntı ---

1. isim tren
"kendisini getiren metro katarı yoluna devam edip karanlık tünelde kaybolmuştu." - o. aysu
2. taşıt dizisi
"otomobil katarı. yük katarı."
3. bir arada giden veya uçan hayvan dizisi

--- alıntı ---
devamını gör...
israilin katliamından dolayı sesi türkiye ile beraber en çok çıkan müslüman ülke olarak tanıdık ama bugün katar emiri şeyh temim bin hamad'ın, israil'in savaş malulü askerleri için bağışlanan bir evi 2 buçuk milyon euro'ya satın aldığı açıklandı. aslında 2 milyon euro değerindeki evin katar emiri tarafından daha fazla para ödenerek alınması israil tarafından büyük bir başarı ve yardım olarak görülüyormuş.

şu arapların para ile hava atma hastalığından yıldım yemin ediyorum, ne pis bir huy bu.
http://www.radikal.com.tr/d...
devamını gör...
gazze'nin yeniden imarı için (hani israilli biri boşuna yapmasınlar yine yıkacağız demişti ya) düzenlenen imar konferansında taahhüt edilen 5,4 milyar doların 1 milyar dolarlık kısmını karşılayan ülke. türkiye ise 200 milyon dolar taahhüt etmiş.
katar emiri bizimkiyle sıkı fıkı. inşallah diğer körfez ülkelerinden kendini ayrıştırır da bu coğrafya için hayırlı bir iş yapmış olur.
devamını gör...
yapılan askeri anlaşma gereği gerektiğinde askeri eğitim, savunma sanayi, ortak askeri tatbikat konularında askeri ve lojistik işbirliği yapılan ülke.

buna askeri üs açılması da dahil. yani gerekli görülürse türk askeri katar'da konuşlanabilecek. ve ilgili kanun türkiye tarafından onaylanmış.
devamını gör...
başta israil olmak üzere abd'nin en sadık köpeklerinin başında gelir.

suriye'de tecavüze, işkenceye, kimyasal silah kullanımına, kadınların alınıp satılmasına, insanların birer "böcek" gibi katledilmelerine en büyük yardımı olan, gırtlaklarına kadar, dirseklerine kadar kan ve irine bulaşmış, suud, türkiye, katar üçlüsü sayesinde, oluk oluk akan "müslüman" kanına doymamış, isid canilerini finanse eden küfür devletidir.
bu konuda ne türkiye katar'ın eline su dökebilir, ne de katar türkiye'nin eline.

inandıklarınızla helak olmanız dileği ile!

ehadun ehad.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.