kayıp kaçak bedelini ödemek

1 /
Ülkeye bir kurşun sıkmaktır. Nasıl iptal edilir bilmiyorum. Kaçak kullanmıyorum. Bırak kaçağı fatura gününü dahi geçirmedim hiç. Fakat dağda ovada şeref haysiyet gurur nedir bilmeyen birinin bir çengel atmasıyla evini aydınlatmasını da hazmedemiyorum.
enayiliktir.

enayiyim evet. enayiz evet.

devletin görevini yapamamasının cezasını halkına iteklemesidir. bu dünyada hesap soramıyoruz belki ama öteki dünya da hesap soracak var elbet. aylık 20-30 tl fazla vermek bana koymaz belki ama bunun vebali, buna ortak olanlara sağlam koyar benden demesi.
devletin vatandaşın cebindeki paraya diktiği gözlerden biridir...

bu ülkede bir kısım insan müsveddeleri için kaçak elektrik kullanmak nasıl ki bir yaşam tarzı olmuşsa...

devletin yetkili kurumlarının bu kaçak elektrik kullananlara göz yummaları ve onların kullandığı elektriği, kullanmayanlardan tahsil etmeleri de bir o kadar olağan olmuştur maalesef...
türkiye düzelmiş mi sorusunun cevabı olacak olan ödemedir.

eğer vatandaş kullandığı kadar elektrik ödemeye başlarsa bil ki türkiye daha adil, dürüst ve kendini toparlamış bir memleket olma yolunda. ama vatandaş yolunacak kaz muamelesi ile başkasının kullandığı elektriği de ödüyorsa hükümeti de iktidarı da hiçbir halta yaramaz ve türkiye adam olmamaya devam ediyordur.
özellikle de elektrikte her ay başıma gelendir. elbette sizlerin de başına gelendir. bu ay ki elektrik faturamız 448.50 liradır. 200 lirası kullandığımız elektrik, diğeri trt payı, kaçak bedeli vergi vs. dir.