4.
başörtüsü sorunu ile ilgili çözüm önerisini soran vatandaşa:
-iktidara gelince hallederiz.

kürt meselesi ile ilgili fikirlerini soran vatandaşa:
-arkadaşlara söyledim, üzerinde çalışıyorlar.

istanbul'un sorunları ile ilgili sorulan soruya:
-istanbul'un parası var, çözeriz.

-her ev kadınına vereceğini iddia ettiği paranın kaynağını soran başbakan'a:
-benim adım kemal, bulurum dersem bulurum.

tarzında cevaplar veren, siyasidir. mevcut konumunu, maliyeti düşük prodüksiyonlu bir kısa film çalışmasına borçludur.

herkesin gözünde dürüst bir adamdır. ama kendisinden önceki genel başkan için komplo hazırlayan bir sözde gazeteci kendisinden teknik destek istediğinde, savcılığa gitmek yerine, "siz halledip, önüme bırakın, gerisiyle ben ilgilenirim" diyecek kadar dürüsttür.

şu ana kadar, chp genel başkanı olarak çizdiği profile bakarak konuşacak olursak, "değil memleket, simit tezgahı bile emanet etmemek gereken adamdır" diyebiliriz.
devamını gör...
aslında chp'yi eleştirdiğimiz noktalardan çekip çıkarmaya çalışan garibin birisi. bundan 2 yıl önce chp'yi hayırcı, proje üretmeyip her şey muhalefet eden bir parti olarak değerlendirip eleştiriyorduk ama artık bedelli askerlik ve aile projesi gibi önerilerle hükümeti baykal chp'sine göre çok daha zorlayan bir parti haline getirdi. özellikle bedelli askerlikte hükümeti bana göre zor duruma soktu. baykal chp için seçtiği yolda düzgün ilerleyen bir liderdi ama yanlış yoldaydı, kemal kılıçdaroğlu ise doğru yolda ama emekleyerek iki ileri bir geri giderek ilerliyor, şaşkın herif biraz. halk sorunlarını kemal kılıödaroğlu'nun çözeceği ümidiyle değil "bu adam bizim derdimizi yüksek sesle söylüyor" diye oy atabilir.

ayrıca kemal kılıçdaroğlu'nun bir avantajı var ve onu iyi kullanıyor. kılıçdaroğlu tek başına iktida olamayacağını biliyor taş çatlasa mhp ile koalisyon kurar ve vaad edip yapamadıklarını mhp'nin üstüne atar. bu sebeple bol keseden vaad verebiliyor bu vaadlerinin yapılabilirliği sınanmayacak nasıl olsa, fakat ak parti çıkıp "sen ayda 600 verirsen ben 800 vereceğim" diyemez çünkü seçim sonrası herkes hadi yap bakalım der kılıçdaroğlu'nun böyle bir sıkıntısı yok iktidar olamayacağını biliyor tek amacı baykal dönemine göre oyunu artırıp koltuğunu sağlamlaştırmak.

yine bana göre ak parti son iki dönemde yaptıkları bu yeni dönemde yapacaklarının hazırlıklarıydı, kürt açılımı, yeni anayasa ile prestij filmindeki gibi prestij bölümüne geçecekler. ak parti yıprattığı yerleşik düzene altın buruşu yapmaya hazırlanırken kemal kılıçdaroğlu chp'sinin nasıl muhalefet edeceği çok önemli.
devamını gör...
konuşurken sesinde bir incelme, bir yavşama, detone olma mı diyorlar ona işte hep ondan var. koltuğa hakkıyla değilde birilerinin eliyle daha doğrusu kaseti ile gelmenin verdiği bir eziklik mi yoksa orjinali mi öyle bilemiyorum. iktidar falan olduğunu düşünemiyorum, halimiz nice olur Allah bilir.
(bkz: allah başa vermesin)
devamını gör...
14.
an itibariyle herhangi bir cami imamının vaazlarda söylediğinin ötesinde şeyler söylemiyor ama herhangi bir cami imamının hitabetinden kat be kat üstün şekilde söylüyor..

buradan çıkaracağımız sonuç imamların hali perişan..
devamını gör...
15.
reklamda güzel konuşmuştur. hakkını yememek lazım.

farklılıkları göz ardı edip herkesi vatandaş olarak görmüştür falan filan..

ama bence bu sadece bir kalıba sokmaktır insanları. kürt insanı kürt olarak, çerkezi çerkez olarak kabul etmediğini söylüyor dolaylı yoldan. farklıkları ne kadar görmesen de varlar, bunu kabul edip yola devam etmek icap eder.*
devamını gör...
18.
kendisinin genel başkanı olduğu partiye oy vermek zorunda hissetmeme rağmen, kendisinden pek hazzetmediğim lider(!). bu adamda lider duruşu, karizması yok, bu adam halk adamı olduğunu iddia edip ecevit'in ekmeğini yiyor, bu adam iktidarın saçma davranışlarını kullanarak siyaset yapıyor. iktidar da bunu kullanıyor doğal olarak.

bunun adı liderlikse, bu onu iktidara götürecekse, misyonumu tamamladıktan sonra oy vermeyeceğim kendisinin içerisinde bulunduğu herhangi bir siyasi oluşuma. yeni chp dedikleri oluşumda, kk çok fazla anlam ifade etmiyor benim ve benim gibi düşünenlerin nazarında.
devamını gör...
20.
utanmadan "siz ecevit'in tırnağı bile olamazsınız" diyebilmiş siyasetçi. halbuki ecevit yaşasaydı ve çölaşan'a ecevit'le ilgili akıl almaz şeyler yazdıran, ecevit'in neredeyse hayatına kasteden mehmet haberal'ı milletvekili yaptığını görseydi, ssk'yı batırdıktan sonra kemal bey kapısını çaldığında reddettiği gibi, hatta çok daha şiddetle ona haddini bildirirdi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.