kemal kılıçdaroğlu

1 /
Komşu olur.
Apartmanda, mahallede gördüğünde selam verip tatli adam ya dersin. Apartman yoneticisi olur. Hesap, kitap yapar. Kemal amca tam cb olacak adammisin geyiği yaparsin. Balkonda demlenir falan. Mahallenin kemal amcası olur o kadar iste yaw. Ki ben bunu yazmistim zaten. Anımsadim.

#7149269
istifa etmeli. etmiyorsa da ettirilmeli. ben muharrem ince'yi de sevmem mesela ama adam en azından cesurdu, ana muhalefet partisindeyken de bu muhalefetten memnun olmadığını, muhalefetin değişmesi gerektiğini genel başkanının yüzüne baka baka söylüyordu. kendisinin gücü bir şeyleri değiştirmeye yetmeyince ayrılarak kendi yolunu çizmeyi seçti. bir başka cesur insan lazım değiştirebilmek için.
siyasi tanım yazmak istemiyorum artık ama abi yapmayın lütfen ya. bakın bu ülkenin iktidar sorunundan önce muhalefet sorunu var. akpyi akp yapan muhalefettir. muhalefet gerçek anlamda muhalefet olmadıkça, salt, körü körüne karşıtlık değil, muhalefet, yapıcı muhalefet olmadıkça memleket böyle kısır döngüde dönüp duracak. bu memleketin önünü ancak muhalefet açabilir. o da körü körüne karşıtlıkla değil yapıcı muhalefetle olur ancak. insanlar muhalefeti alternatif olarak görebilmeli. aşağıdan bakınca yukarda tepişen, savaşan yiyicilerden başka bir şey görünmüyor.

chp'ye kazık çakan bu adam ve tayfası gitmeden muhalefetin düzeleceği de yok. ama size bir tüyo vereyim ekreme de güvenmeyin. ne kadar güvenilmez olduğunu 14 mayısta gösterdi. gerçekten derdi memleket olan, koltuk hırsı olmayan bir adam bulun.
galatasaray'ın şampiyonluğunu kutlamış. "hayat devam ediyor" sıtayla.
kusura bakma dede tıpış tıpış gideceksin.
nasıl ki ülkeyi yönetemeyen gitsin istiyorsak ana muhalefeti yönetemeyen de gitmeli. ki seçimi kazansan bile gitmen lazımdı, bıktık çişini tutamayan ihtiyarlardan.
Seçimi kaybetmesinde seçmeninin etkisi büyüktür. Kendisi uzlaşmacı bir yol izlemeye çalışmasına rağmen (Özür dileme, helallik isteme) tabanını bu konuda konsolide edemedi. Tam tersine, üstelik tabanını kışkırttı. Bu seçimde tabanın ana ilkesi nefret ve kutuplaşma oldu. kararsız bir kısım seçmenin oyu da bu şekilde kaybedildi.