kemalistlerin atatürk ün öldüğünü kabullenememesi

1 /
algılamada sorun yaşayanların herşeyi yanlış anlamaları sebebiyle oluşmuş tuhaf zihin ürünü ifade. ülkenin kurucu önderi olan kişi ölmüştür. bir takım cemiyetler bu ölümün ardından bu önderin fikirlerinin değerlendirilmesi için çabalamaktadırlar. ancak görüldüğü üzre bir takım fırka sanki hala yaşıyormuş gibi onlarca yıldır adını gün be gün sayıklamakta. ne büyük bir devlet adamı ve lidermiş ki ölüsü bile yetiyor ülke ve millet düşmanlarına. bu sayede merhum mustafa kemal bu kadar gıybetten sonra pırıl pırıl bir ahvale kavuşmuş olacaktır ahirette. bu malum fırka ise ölü eti yemeye devam etsinler, gıybetin karşılığı olarak. herhalde sofralarına başka et bulamamaktalar zira.
atatürk ölmedi, kalbimizde yaşıyor
uygarlık savaşında bayrağı o taşıyor *

ayrıca bu soruları ilkokuldan beri düşünmekteyim
1) uygarlık niye savaş içerisinde?
2) savaşta bayrağı atatürk neden taşıyor? yurtta sulh cihanda sulh onun sözü değil miydi?
imparatorluklar kurmuş bir milleti,medeniyetler kurmuş bir milleti,dünyayı yönetmiş bir milleti küçümseyip muasır medeniyet gibi ne idüğü belirsiz hedeflerle oyalayan zihniyet nasıl olur da kabullenir kendini küçümseyen atacığının öldüğünü..
fikirleri olan, tarihe çeşitli vesilelerle küffara attığı tokatlarla geçen insanların beden dışında ölmeyecekleri gerçeğini algılayamayan kişilik söylemi. ölen et ve kemiktir. ama öyle eserler bırakmıştır ki gavurun zihninde, bin ömür yaşansa silinmeyecek izlerdir. türkün tokadı acıdır vesselam. sadece yemiş olanlar değil, yıllar sonra onların taşeronluğunu ve yıkım müteahhitliğini üstlenen vatanım insan kılıklıları bile hala bu acıyı hissetmektedirler. bu çığlıklar, bu feryad-ü figan bundandır.
- benim naçiz bedenim elbet bir gün toprak olacaktır..
- hayır atam hayır inanmıyorum sana
- çocuk !
- ölemezsin sen hayıııııır ..
- ama türkiye cumhuriyeti..
- auhahaoaa hayııır ataam. sen kalk da az da ben yatam.
- alın şunu götürün yaa ! yapıştı paçama. hmm ne diyordum. türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır !
basligi acan yazar illa ki bi selam ettiricektir kendine, a be coccumm kabul etmese "10 kasim" 'i niye yas gunu ilan etsin? cidden nerde yasiyosun sen? uranus?dedirtir .
evet çok üzülüyoruz, kabul edemiyoruz bir türlü, başlığı gördükçe de içimiz cız ediyor ayrıcana denilmeyen başlıktır. atatürk öldü işte lan ne kabullenemeyeceğiz !. aslan gibi yatıyor işte anıtkabir'de.