kemalizm

1 /
AkPartinin son iki yıldır yaptığı icraatlar neticesinde popülerliği artmakta, cilası parlatılmakta...
Kemalistlerin AkPartililre büyük bir şükran borcu var. Yoksa marjinal ve retro bir ideoloji olarak kalıp gideceklerdi....
İslam'ın sunniliği gibi bir şey. Sunniliğin çağdaş açılımı. Batı hayranı yarım aydınların elleriyle gerçekleştirilmiş bir diktatörlük. Bundan Kemal Paşa'nın haberi bile yok. Dünyada iken de hayal bile edememiştir.

Ama neylersin! Nerde otorite, para ve süs; insan hemen orayı kendine yontar. Yüceltir, büyültür, kutsallaştırarak dokunulmaz kılar. Sonra arkasına geçip milleti sömürür, darbe yapar, yassah kor. Ülkeyi, uluslararası şirketlerin sömüreceği kıvama getirir.

Burada açıkça belirteyim ki, sonra başımıza bela olmasın. Mevzu Kemal paşa değil, onun arkasından geldiklerini söyleyen diktatörler, darbeciler, masonlar, ajanlar ve bunların eseri olan kronik yoksullağa terkedilmiş halk, batı ülkelerini 150 yıl geriden takip eden devlet, asayişsiz sokaklar, hukuksuz yargı, düşünce yasağı, terör vs.
türk milletini bozmuş olan düşünce yapısı.

''Cahilsin, okur öğrenirsin. Gerisin, ilerlersin. Adam yok, yetiştirirsin. Paran yok, kazanırsın. Her şeyin bir çaresi vardır. Fakat insan bozuldu mu, bunun çaresi yoktur.'' sözünü söylemiş ahmet hamdi tanpınar. işte bu söz içerisindeki bozulmuş insanlar türk milleti oluyor azizim. ne müslüman olduğumuz belli, ne kafir olduğumuz belli. ilim, fen, bilim, sanat desen dünya da pek adımız sanımız duyulmuyor. bunu söyleyince kızıyor kemalistler. sanki ülke kemalizm ile yönetilmiyormuş gibi. bari ülkeden şikayet etmeyin la kemalistler. ittihad ve terakki'de osmanlı'ya çeki düzen vereceğim diye gelmişti ama yerle yeksan oldular, misakı milli sınırlarımızı bile koruyamadılar.
90 yıldır hiçbir ideolojiden yemediği darbeyi göksel kaya'dan yedi. adam gittiği yerde atatürk gibi hürmet görüyor bi şey de yapamıyorlar gözlerinin önünde tiye alınıyor kutsalları. ülkede en düşünce özgürlükçü mizahçıların dahi dokunamadığı* tek şeye dokunuyor ve özgürlüğün senin ne tarafta olduğuna bağlı olarak sınır değiştirdiğini yüzlerine vuruyor. uğraşsınlar dursunlar bakalım.