kendi kendine konuşmak

1 /
bir nevi terapidir. Eskiden yürürken bilinçsizce yaptığım konuşmalardır. Evin kapısına nasıl geldiğimi bir türlü anlamadığım mesafelerin katili bir tür uyuşturucu olabilir.
Mor ve ötesi'nin bir derdim var şarkısı ile başlayıp sıkıntı, dert ya da konuşmak ihtiyacı hissedip kendimle yaptığım eylemdir. insanla oturup konuşsan şeyi hıı, evet olur öyle arada vs diye geçiştirilir çoğunlukla ve insana dert anlatmakta zordur. oysa canım kendimle konuşunca öyle mi oluyor? halden anlayan canım beni samimi duygular ah ne hoş muhabbet oluyor. tabi bi başkası görünce delirdin mi kendi kendinle mi konuşuyorsun şeklinde salakça tepkilere maruz kalmamaya mahal vermemek lazım.
ilginç bir tespit var kendi kendilerine konuşan insanlarla ilgili,
"kendi kendine konuşma ruh sağlığının bozuk olduğu anlamına değil kişinin daha zeki, kendi duygu ve düşüncelerini daha iyi organize edebilen, kendini motive eden bir birey olduğu anlamına geliyor"muş. gurur duydum kendimle. *

git
kimseye anlatamadığımda yapmak mecburiyetinde kaldığım şey.

kafamda çok farklı şeyler dönüyor gerçekten, geçen fark ettim bilgisayar başında iş yaptığım sırada cevap vermeden sırf bu çekişmemi izleyen bir güruh oluştu etrafımda..

(bkz: beni sizler delirttiniz)