kendi yarattığı hayvanı lanetli ve haram kılmak

1 /
okuduğunu anlamayan ateist zırvası olunca ortaya böyle ucubeler çıkabiliyor.

allah "aşağılık maymun olun" diyince, maymuna "aşağılık maymun" dediğini zanneden ahmaklar elbette çıkacaktır.

e bu da karakteri henüz tam yerleşmediği için hobi olarak ateistliği seçen gizli muhafazakar ergen güruhun ruh hallerinden biri.

bırakın böyle oyalansınlar. büyüyünce unuturlar nasılsa.

(bkz: analitik düşünce yoksunluğu)
Yarattığını kendine haram ve lanetli kılmıyor. Bir sınava tabi tuttuğu insanoğlu için bazı şeylerin haram ve lanetli olması mantığa uygundur. Asıl imtihan için dünyaya gönderilip her şey helal, her şey serbest olsa mantıksız olurdu.

Neden Dinozor değil denilmiş, sanırım dinozor formunu hiç bir insanın görmediğini bilmiyor. Eğer dinde hata bulmaya çalışmak yerine ateistlik inancına uygun olan evrim'i araştırsaymış dinozor vs gibi canlıların kitlesel yok oluşlarla ölmesi sonucu memeli hayvanların gelişimine olanak sağlandığını bilirdi. Bunu bir örnek olarak vermiş ama örneğinin baştan hatalı olduğunu bilmesi gerek.

Hali hazırda birçok hayvan haramdır, hatta helaller oldukça azdır. Neden domuz demiş diye merak ediliyorsa çünkü insanların "haramlar içinde" en fazla tüketildiği et. Yani leopar, jaguar, aslan vs için de haram diyebilirdi ancak zaten bu tür hayvanları yemeyi bırak karşısına çıkabilen yok. Domuz en fazla tüketilenlerden olduğu için direkt ismiyle geçmiştir.

Bmw örneği gibi diğer örneklerde de bir mantık göremedim. Yaratıcı dünyayı insana pazarlamıyor ki, elbette sınav dahilinde yapman ve yapmaman gereken bulunacaktır.
bu tespiti yapan ana ya da baba olmamıştır henüz.

mesela ana baba olunca şöyle yaparsın çocuğuna harçlık verirsin ve bu senin haftalığındır dersin. çocuk onu iki günde bitirirse doğrusu cebinde para olduğu halde o çocuğa tekrar para vermemek ve haftalık gününü beklemektir. çocuğun terbiyesi açısından bu önemlidir.

veya çocuğun yaş pasta seviyor diyelim. çocuğa kalsa onun hepsini bir seferde yer bitirir. ama sen tutarsın bir dilim veya iki dilim verirsin ve gerisi yarına dersin. bir kutu pasta dolapta olduğu halde. hem görgüsüzlük öğrenmesin hem de sağlığını açısından.

veya çocuğun oyuncukları orda oyunca sepetindedir. kendine değil çocuğa almışsındır. ama ders saati geldiğinde o oyuncaklara dokundurmazsın. teşbihte hata olmasın haram dersin yani. oturup dersine çalışacaksın dersin.

kısaca çocuğa belli bir disiplin uygulamak zorundasındır.

din dediğini şey de bir disiplindir. Allah müslümana cennet vaad ediyor. bunu yapmak içinde tabi ki belli kurallar koyacak. yine bu dine göre bu evrende her şeyi Allah yaratmıştır. tabi ki yasakladığı da kendi yarattığı olacak.

aynı Allah kitabında hiç düşünmez misiniz, akletmez misiniz diyor. saolsun bizim müslümanımız zaten düşünmüyor da düşünerek doğruyu bulduğunu iddia eden ateistimizin de durumu bu işte.

tamam dostum sen hayatında hiçbir kural uygulama. imkanın dahilindeki her şeyi yiyorsa yap da sonucunu alınca buraya gelip yaz. aslında yazmana da gerek yok Allah'ın emrine uyup düşününce sonuç az çok tahmin edilebilir.
tavuklar ve şürekası et de yer,kanda içer,pislikte yer,balıkların bir çoğu etçildir. güncel sıralı tam listeye baktım mezheplere göre haram helal ayrımı için baya bir cebelleşmek lazım :) ama hala spesifik olarak ismi işaret edilmiş tek hayvan domuzdur. jaguar yemeyin,koalaya yanaşmayın,tembel hayvan haşlamayın,ornitorenk kızartmayın denmemiş.
bir tek domuz haram zannediyor. etobur hiçbir havyan yenmez haşarat yenmez leşle beslenen kuşlar yenmez. vs.

allah google diye bir şey yaratmış önce bir araştırın diye. bir de beyin vermiş düşün diye.

yemek isteyene de engel yok yemek istiyorsan ye birader sana ne benim dinimden. al önüne 3/4 domuz zıkkımlan çok istiyorsan yapmadığınız şey mi.
septrilyon hayvan içinde sadece 1 tanesinin seçilmiş olması nasıl kimsenin ilgisini çekmiyor diye merak ettiğimdir. mesela ,dinazor eti yada mamut yada maymun? ürettiği meselesine gelirsek,bmw bir araba üretiyor kullanma klavuzuna,bu arabayı almayın,binmeyin,kullanmayın yazıyor.
hayvan özünde ne lanetli ne de haram. sadece insana yemesi haram. bu dünya da bir tek sen mi yaşıyorsun da her şeyi kendine göre değerlendiriyorsun? sana haram ama arslana değil.

bu çarpık ve art niyetli bakış açısı ile ateist neyim oluyorlar suçlusu din oluyor.

t: yarattığı değil de ürettiği denildiğinde insanın yaptığı şeydir.

sigara zararlı de çatır çatır üret, fazla şeker zararlı de her şeyin içine doldur, trans yağ zararlı de kullanılmasına izin ver...