kibirli

sahip olduğu duygunun tetikçisi bencilliktir. hayatı kendi menfaatleriyle sınırlı yaşayan insan kibirlilerin en büyüğüdür.
kibirli, başkasının rahatını, iyiliğini, hayrını düşünmez. bir kere hata yapmaya gör seni silmek yapacağı en kolay iştir.
hayatına giren insanlar birer uydudan farksızdır, uydusu yapamadığı, menfaatine ters meyildeki insanlarla ilişkileri hep kısa ömürlüdür.
kibirlinin hayatı kavgayla geçer. en iyi makyajı dobra olmaktır. dobra olduğu müddetçe özünde iyidir, tanısan seversinciliğin nimetlerinden çokça faydalanır.

yaptığı iyilikler normal bir insanın yaptığı iyiliklerden daha tesirlidir.
genelde çizgisi dışına çıkmadığı için bir iyiliğiyle karşısındakine dünyaları bağışlamış gibi hissettirir. halbuki iyilik de yapsa aynıdır o kafasındaki dünyayı değiştirmediği yanlışlıkla da olsa kuyruğuna bastığında zehrini zerk edecek yılandan farksızdır.

kibirlinin en büyük imtihanı nefsiyle mücadelesidir aslında. bir nefse sahip olduğunu kendisinin de her normal insan gibi zaafları olduğunu kabullenemediği için mücadele edemez. kolay olanı seçip hareket alanını geniş tutar. alanının içine girdiğinde onun eksiklerini sağaltan bir katalizör olmadıkça etrafında tutunamazsın.
devamını gör...
umarım karakterinden yola çıkarak mahlas seçimi yapmamıştır. yoksa ortalığı karıştırıcı bir potansiyele sahip olabilir.

yazarlığı hayırlı olsun.
devamını gör...
çok teşekkür ederim herkese hoş temennileri için ancak bahsettiğiniz varlığa inanmayan biri olarak siz müslümanlarla iyi anlaşabilmeyi umuyorum...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.