kılıçdaroğlu'nun kredi kartı borçları ile ilgili vaadi

1 /
Eskiden TRT de maket yaparken hazır yapılmış var diyerek masa altında maket evi çıkaran bir abla vardı. Şimdi de yapılmış varken yapılmamışına şimdiden don biçmek tuhaf olmuş. Herkes bol keseden atıyor. Bu ülkede zırnık vergi kaçıran ve bunu sağlayan insanların yatacak yeri yok.
AKP'nin vergi borçlarına zırt pırt af çıkarmasını da eleştiren mahfuzun rahatsız olduğu durum. Özellikle bir muhasebeci olarak, olayın birinci elden şahidi olarak bunu çok kez eleştirdim. Bilmiyorum belki sözlüğe yazmadım ama bu konuda bana şaapamazsınız.
mahfuz'u haklı bularak karşı çıktığım vaad. devletin o faizleri silebilmesi için bankalara o parayı ödemesi lazım. yine 85 milyonun sırtına yük edilecek bir icraat.
mahfuz'un sıkıntısı, sen ben tıkıt tıkır vergi borçlarımızı öderken klüplerin, milyar dolarlık şirketlerin borçlarını silen reisine gık diyememesi.
allah onu da öyle yaratmış, yapacak bişey yok.
Faizleri sileceklermiş. Ana paraya 36 taksit yapacaklarmış. Bilmem neyi sileceklermiş bilmem ne. Kimin parasını kime dağıtıyon bilader? Yok kuyruklu yalan orası zaten kesin de yalanı bile uyuz ediyor insanı. Ben tıkır tıkır kendi borcumu ödeyeyim sonra Berkecanın tatilde çatır çatır çektiği kartın borcunu da ödeyeyim. Başka derdin?