kilo almak

1 /
uğraşanları asla anlayamadığım durum. ağzınızın yerini mi bilmiyorsunuz?*

şaka bir yana bünyeden bünyeye farklılık gösterir tabii ki. kiminin hayali kiminin kabusu olan durum.
uyku düzeni kalitesizse gerçekleştirilmesi zor olan eylem. ben de zamanında kilo almak için çok uğraştım her türlü şeyi denedim gece sütün içine tahin döküp içtim. sabahları kaç yemek kaşığı zeytinyağı yedim falan filan. ama ne zaman ki, gece uykusunu uyumaya başlayıp erken kalmaya başladığımda hedefime ulaştım. ayrca spor yapmak da kilo almaya yardımcı oluyor.
(bkz: eti cicibebe)

bomboş bir kalori kaynağı kullanılarak gerçekleştirilebilecek aktivite. ufacık bebeklere başka bir şey yemiyor bahanesiyle bunu bol bol yedirip neden sürekli hasta oluyor diye ortalıkta geziniyor aileler.

hayır, tabii ki evde denemedim..*
çok yemekle değil az hareket etmekle gerçekleşir.
şuan üni'de yediğimin belki yarısını yiyorum ama yine de kilo alıyorum.

üni'de her sabah mutlaka ama mutlaka sabah kahvaltı yapardım. erken çıkacaksam çorba içerdim, zaman varsa normal kahvaltı. sonra üni'de yine bişeyler atıştırırdım. (bisküvi, simit vs)
öğlen 3-5 roll ekmekle yemeğimi yerdim. (ki tanesi 40 grammış. yani 3-5 roll neredeyse 1 ekmeğe tekabül ediyor)
yanıma meyve almışsam ders bitiminde onu yerdim.
akşam yemeğimi yerdim. bir de yatmadan önce yarım ekmekle bişeyler atıştırır sütümü içerdim.
yine de kilo almazdım.

şimdi kahvaltı yok. öğlen ekmek yemiyorum. akşam çok yemiyorum. yatmadan önce nadiren yerim. ama yine de kilo alıyorum.

beni hareketsizliğe zorlayan kapitalist düzeni kınıyorum.
sanılanın aksine kilo almak iki açıdan büyük sorundur. biz hep kilo alıp sonra vermeye çalışanları görürüz ancak çok zayıf olup istediği ve yediği halde kilo alamamanın yaygın olduğunu duyduğumda bayağı şaşırmıştım.
Gençlik yıllarımda uğraştığım hatta takıntı haline gidip doktora gittiğim hadisedir. Doktora "yaw gecenin 1'inde bir ekmek gömüyorum yine kilo alamıyorum" şeklinde selzenişte bulunmam neticesinde yapılan tüm testler sonucu metabolizmamın hızlı çalıştığı yönünde görüş bildirmesi ile sonuçlanan ve "sen 30'lu yaşlara gel görürüm seni" şeklinde iyi dileklerde bulunmasına yol açan durumdur.

Diyeceğim o ki a dostlar doktor bey haklı çıkmıştır. Şimdi nur topu bir göbeğe sahibim. Takmayınız yani ancak sağlıklı besleniniz lütfenn...