kilo vermek için bir sebep

1 /
İyi görünmek elbette. Aldığınız kg kas da olsa yağ oranınız maks yüzde on gerisi kas da olsa farketmez bir raddeden sonra kilo hemen hemen her insanı çirkin göstermeye başlıyor.
Hayatımın bu döneminde girdiğim bir değişikliklerden biri daha. Çalışma rutinimle birlikte anlayışım da değişmeye başladı.
Hatta hasta olduğum şu üç gün içerisinde 97 ye bile düştüm muhtemelen 4-5 kg civarı gitti, daha da önemlisi su attı, surat avurtlarim direkt çökmeye başladı boynum inceldi, yıllardır unuttuğum karın kaslarim ortaya çıktı. Bir alım bir yakışıklılık geldi insan kendini ister istemez iyi hissediyor.
Ama güçten fedakarlık etmek mecbur kalınıyor.
Alınan her kilo omurgaya yük. İnsanı daha çabuk yoruluyor. Alınan her kilo nefsi olarak uyku ve tembelliğe meyli arttırıyor. Manevi yük, insanın kalbi katılaşıyor.

Maddi-manevi hafiflik isteyen ideal kilosuna dönsün.
Valla verince de canınızı sıkabileceklerini düşünerek verin bence..

---Aaaa nasıl da kilo vermişsin normal insan olmuşsun!!!!

Yani öncelikle kendinizle barışık olun aksi takdirde ne durumda olursanız olun mutlu olamayacaksınız.... Çünkü hayatta hep kötü insanlar var ve hepsi de etrafınızda olacaklar.. her durumda canınızı yakacak bir şey bulacaklar.. tabi siz izin verirseniz...
O yüzden zayıflamak için tek bir neden var o da ""Sağlık"" arkadaşlar...
Ya çılgınlar gibi inatlaşıp ultra kontrollü hayata dönüş yapma arzusuyla yanıp tutuşacaksın, ya âşık olacaksın ki karşılıklı olacak, ya artık kıyafetler dar gelecek, ya da stres sinir moral bozucu ortamlardan insanlardan uzak durup kendini tabiata hasredeceksin.. Ki en güzeli de sonuncusu.. ama imkan, kısmet nerde..
Zamlar. Toplumun kiloğlu olduğunu gören Akp hükümeti basıyor fiyatlara zammı. Zenginin gözünü, vatandaşın göbeğinden keserek doyurmaya çalışıyor.

5 6 sene önce Erdoğan, bu zam olayını yeni yılda ekmeğin ve okul kantinindeki poçanın, tosdun gramajından keserek yapmıştı. Yine kurnazca bir hareketti.