kin tutmamak

1 /
balık hafızalı olanların başına gelen durum.
kendimden biliyorum.
kin tutamam.
çünkü unuturum.
hiç ama hiç sevmediğim biriyle bağlarımı tamamen koparırım ama içimdeki nefret zamanla yok olup gider.
bence unutmak çok büyük bir lütuf.
Genelde kin tutamıyorum diye de dile getirilir. Demek ki bir arzu var ama olmuyor. Bu yönüyle düşününce biraz farklı. Ya da kin tutmamayı öyle dile getiriyorlar bilemedim altan.
iyi bir şey.
bir müşterimde bir kız var, epey eski orada. eskiden oraya gittiğimde kurt binici kurt binici, adımla hitap ediyordu, epey bir yakınlık gösteriyordu. Bir defa orada basit bir şey yüzüne o ve yanındaki başka bir kızla kavga ettim. tartıştım yani. sanırım benden hiç beklemezlerdi, şok olduklarına eminim. alışverişimle ilgili arıza çıkartmaya çalışıyordu, sebebini de anlayabiliyordum... senelerdir oraya gider gelirim, hepsiyle merhabam var, bununla tek kelime etmeziz. sanki kanlı bıçaklıyız... sadece geçenlerde ben girerken kapıyı tuttu, galiba biraz yumuşamış. o değil de çok kilo almış, eskiden baya güzel bir kızdı.

mümkün...

eğiliminiz olduğunda kişisel çabayla bile ortadan kaldırabileceğiniz, kaldırmanız gereken bir şey. unutmak olmayabilir ama,

unutmayabilirsiniz, o başka bir durum.

kinin içinde biraz öç alma payı da var sanki. çok pis bir duygu bence.

at, at, attttt... tutma içinde bu kötü şeyleri.
zor ama insan ilişkilerinde olması gereken. kötülüğe karşılık nötr kalmak hatta iyilikle cevap vermek en büyük erdem, keşke becerebilsek. bir de canınız yanınca ah etmişseniz, en yüce mertebe görüyor. içiniz rahat olsun.