Kini diri tutmak

1 /
en çok insanın kendisine zarar verir. zamanla azalıyor ve üstünde çok düşünmedikçe geçiyor da zaten ama insan bazen geçmesine izin vermek istemiyor işte. "affederim ama unutmam" sözü de bu durum için söyleniyor sanırım.

bu arada zaman demişken aklıma müthiş bir şarkı sözü geldi. söylendiği bağlamdan çıkartınca kinin geçmesine izin vermeme konusuna da epey uyuyor bence;
"time flies, but you keep breaking its wings."
Muhammed Esed Kur'an Mesajı
Onlar ki hem bolluk hem de darlık zamanında (Allah yolunda) harcarlar, öfkelerini kontrol altında tutarlar ve insanları affederler, çünkü Allah iyilik yapanları sever; Ali İmran suresi git

Birde peygamberlerin hayatını iyi okumak gerekir ki bu bizlere doğru gösterecektir. Mesela Hz.Musanin İsrailoğullarıyla sürekli yaşadığı nankörlük hadisesi. Konu detaylandirabilir ama sanırım zaten herkes konuya hakimdir. Öyleyse bir hatırlatma olsun bana ve bütün arkadaşlara kin tutmayınız hiçbir şey için değilse bile kalbiniz için yapmayın bırakın acı çeksin üzülsün kızsın ama kirlenmesin.
Bu son zamanlarda yaptığım aktivitedir. Normalde hiç kimseye karşı kin beslemezdim bana karşı ne yaparlarsa yapsınlar yinede beslemezdim, ama bu son zamanlarda bana karşı yapılan şeyleri unutamıyorum karşımda ki muhtaç olduğu zaman üzülüyorum sonrasında bana yaptıkları aklıma gelince kinim hep diri kalıyor sanırım yaş ilerlediği için böyle oluyor.