kıraç

1 /
güçlü bir ses olduğu herkesçe malum. enstrüman kullanımı da bence gayet başarılı, yani gitara baya hakim youtubedaki videolarından gördüğüm kadarıyla.
seneler evvel belediye etkinlikleri çerçevesinde üsküdar meydanda konseri olmuştu. beni çok güldüren binbir macera ile ilk konserime bu şekilde gitmiştim. o uzunca ayşeeeeeeem deyişini canlı canlı dinlemek nasip olmuştu.
Alpay'ın bir ingiltere maçında istiklal marşını söylerken söylediği gazla marşı okumuş. Alpay maç başlar başlamaz kırmızı kart görmüştü. Bu marşlar ile gazlar ile olacak işler değil. Zaten iyi bir milli takımımız var. Çocukların çoğu Avrupa da kendini geliştiriyor. Bırakın bu fatih terim temalı motivasyonları. Bir turnuva başarılı olup 5 turnuva göremiyoruz.

Böğürürcesine söylemesine rağmen hoş böğüren ve böğürmenin sakil durmadığı pop-rock cıdır.

Albümlerinde düzenlemeler ve altyapılar fevkaladenin fevkindedir.

Sevilir.

Güzel bi örnek bırakayım madem:

Milli takım için yaptığı marşı, "ay yıldızlı formayı giydiğinizde siz de artık birer mehmetçiksiniz" diyerek paylaşmış şarkıcı. git
Ben hiçbir Mehmetçiğin turnuva sonu prim kavgasına tutuştuğunu görmedim. Şu maç mevzusunu abartmasak mı?
Severiz şarkılarını ama ufaktan ufaktan kendini deliye bağlayacakmışsın gibi bi titreşim alıyorum senden.
esenyurt'un cevheri, özü olan mahallesi, bölgesi. nasıl ki, ankara çankaya, istanbul sur içi ise, esenyurt da kıraç'tır. alüminyumun cevheri boksitse, esenyurt'un cevheri, kıraç'tır.

önyargı insanların, toplumların önündeki en önemli bariyerlerden biridir. insanların dışa dönük olmasının önünde bir engel, adeta etrafını saran bir kabuktur. işte kıraç'a karşı önyargılı olmak, çok faydalıdır. muhtemelen düşündüğünüzden daha öte bir yerdir çünkü. önyargı var, önyargı var; önyargı gibi önyargı var.

şaire sormuşlar, "kıraç'ın en çok neresini seviyorsun" diye.
"bak senin ağzını yüzünü kırarım. salak salak konuşma, insanlar gerçek sanacak" demiş.

yine de haksızlığa uğramaktadır bu güzide belde. oysa esenyurt boyunca uzanan ve haramidere'den geçip marmara denizine erişen b.klu dere buradan da geçmektedir.
Türküleri rock stil seslendirmesiyle pek çok türküyü öğretmiştir.
Türkü dışında yazdığı şarkıların sözleri de besteleri de güzeldir. Duygu derinliği çoktur.
Karakterini bir kenara koyarsak yaptığı iş açısından Başarılı bulduğumu söylemeliyim. Daha erken yaşlarda olmazsa olmazımdı.
lisedeyken fazlasıyla dinlerdim.
şimdilerde yine seviyorum ama çokça dinliyorum desem yalan söylemiş olurum.
benim en beğendiğim şarkıları
1.sırada tabiki karahisar kalesi*
sonrasında ise razıysan gel benimle, endamın yeter, bir garip aşk bestesi, ve senden başka şarkıları gelir. aslına o dönemdeki tüm şarkılarını seviyorum. gidiyorum, kan ve gül, gönül, talihim yok bahtım kara hepsi çok güzel.
son dönemde çıkardığı kerkük zindanı ise muhteşem ötesidir.