kış

1 /
10 ay kış olsun hatta 10 ay kar yağsın deseler kabul ederim. En sevdiğim mevsim. Yazın kendimi çok sağlıksız ve kötü hissediyorum. Ayrıca etraf da çok kalabalık oluyor. Hergün meteorolojiyi takip ederim afrika sıcakları sibirya soğuğuna galip gelecekmiş büyük ihtimalle, havalar ısınacakmış. buyuzden mutsuzum. Ne güzel martın sonuna kadar güzel geldik. Galiba ilerde bu yüzden memleketimden taşınmam gerekecek..
Yalnızlığın seramonisidir. Yapraklar ağacı , arada bir güneş yeryüzünü , insanlar caddeleri terk eder.
yalnızsan , ellerin ceplerindeykende üşürsün.
ne istiyorsunuz abi bu mevsimden. yappış yappış yaz mı yani mevsim? öğkk..
ataşlı olan gibi dolaşırken ortalıkta iki dakika soğuğa maruz kalıp morfinli hastaya dönüyorum.
hem ne güzel yorgan döşek geziyoruz ortalıkta. sokaklar da tenha. zaten ben kalabalığı sevmiyorum.
“Kasımda aşk başkadır”cılar birkaç güne ortalığa çıkmadan önce belirtmekte fayda var ki: zamlı doğalgaz tarifeleriyle pek hoş geçmeyecek olan mevsim.

Haricen az önce bir olumsuz yanını daha fark ettim. İnsan biraz olsun başını düşürüp koltukta uyku modunu alınca hemen örme şalın ipleri küpelere dolanıyor.
Daha bunun kazağı var, atkısı var, boyunluğu var...
Boyunluk demişken geçen kış aldığım ipleri ve şişleri bir yerlerden çıkarıp elime alayım artık.
eskiden çok severdim bu mevsimi artık hiç sevmiyorum. kış köylüye ve zengine güzel abi. biri tandırında katmer yapar sobasında patates közler soğan közler diğeri geçer şöminenin başına kitap okur. junior mühendisin neyine ulan kış anca 300 lira fazladan doğalgaz 25 lira fazladan elektrik faturası. gecenin erken gelmesinden gözlerde artan şişlik. yaz bir kaç yıl senciyim.
Allahim, geliyor olmasindan oturu dunyanin tum olumsuz gidisatina ragmen asiri mesud oldugum mevsim.

Kar kokusu, karli gecelerin aydinligi, kar sogugu, yunlu hirkalar, orulmus atkilar, sicak kahve, pencere onu dinlenmeleri... ve daha sayabilecegim bin guzel sey demek kış. *
bu aralar tomb raider oynarken nerdeyse yerden kar alıp yemek geliyor içimden. uzun bir zamandır kar yağmasına hasret kaldık. doğudaki adamda ne diyor bu denişik diyordur.