kızların kardeşleri ile güreşmemesi

1 /
Yine genel yargı içeren önermelerden..
Gayette kız kardeşler de güreşiyor yani en azından ben kardeşlerimle öyleydim araya da abimi aldık mı tamam ama hep altta kalan ben olunca taktik bulmuştum nefes alamıyorum diye bağırmak ancak öyle kurtulurdum..şimdi tabi yine devam ediyoruz bu geleneğe evde rakibimiz belki bize kıyamadığından filan tuş edemiyordur.. Ve son olarak diyeceğim o ki bizim evdekiler de kız değil komondo galiba genetik geçiş diye bişey var bu biraz üzücü olabiliyor tabi.. genel geçer kurallar istatistikler yanıltır diyerek noktalıyorum..
kedi köpek veya tom ve jerry misali evlatlarınız var ise muhtemel bir olaydır. Bir resimde elim havada, uzun dalgalı saçlar ile efendi pembe kazağı ile olan tatliş kız canavara dönüşmüş, yerde olan ve babasından imdat isteyen kardeşin schahmattını keyifle izleyip, anı ölümsüzleştirip on numara bir resim çekmiştir. Oh bazen yaşasın darwimizm diyorum. Güçlü olan kazansın. Herkesin içinde vahşi bir taraf vardır yani yargılamayın. Çok dayak yedim, çok attım. Dayak nedir bir de kendimizi savunmayı bilelim diye taekwondoya gittik beraber . Bu sefer aynı sınıfta olan bu iki ergenus daha da bi enerji atıp birbirine sardı. Onun kadar güçlü değil idim hiçbir zaman ama o dersleri ve sınavları ekerdi ve maça yönelirdi. Bendeki istikrar ve tak-tik, çoğunlukla güçsüz olduğum halde onu yere sererdi. Artık kolay lokma idi. Babam bizimle ne eğlenirdi ya şimdi düşünüyorum da adam resmen bizimle çocuklaşmış. Taekwondo bilmezdi ama her dersimize götürmeye çalışırdı, tabi hep olmazdı ama götürdükçe izlerdi ve hareketli aklında not edip evde bizimle çalışırdı; ancak ben onu yine yere sermeye başarırdım. Oh bi tanım bu kadar mı iyi gelir.
Babam bu konuda çok hevesli. arada iki güreşiyor gibi yapıyoruz, bazen bilek güreşine oturuyoruz falan, hoşuna gidiyor. Bu neden bu kadar önemli bilmiyorum.
ilk duyduğumda çok garibime giden durum. insan kardeşi ile niye güleşmez ki diye kendimi sorguladım yarım saat. üniversitede bir gün belim ağrıyor kardeşimle güleşirken incittim dedim. kızın biri siz evde güreş mi yapıyonuz diye sordu o bana şaşırdı ben ona şaşırdım. lan ben askerde bile onlarca kişi ile güleştim kardeşimi bırak. kızlar harbiden kardeşleri ile güleşmiyor mu yoksa naif görünmek için bizi mi kandırıyorlar. yemem ulan ben bunları. güleşiyoruz deyin lan.