klozet

1 /
Kardeş senin benimle bir sorunun mu var? S*cacam yapacağın ise desem üstüne bile alınmayacak kadar pisliksin. Bak uyarıyorum seni eğer yerini bilmezsen hemen 3 metre kenarında alaturka var harcarım olm seni. Beni sınama beni yorma. Bu da son uyarım olsun sana.

Tanım: bir yazar.
Ne kadar temiz olursa olsun hijyenik açıdan alaturka tuvaletlerden daha kötüdür.
Çünkü alaturka tuvaletlerde vücudun herhangi bir yeri taş ile temas etmez. Ancak klozette temas var.
Temas demek daha çok mikrop demek.
Alaturka tuvaletin dezavantajları ise taharet musluğu, hortum ve maşrapa. Bu üçüne çok dikkat etmek lazım.
türkiye'yi maalesef istila etmiş gavur tuvaleti.

yaşlılar ve sakatlar için gayet kullanışlı. eyvallah. fakat eli ayağı tutan insanlara neden dayatılıyor bu?gittiğimiz yerlerde inşallah tuvaletlerin hepsi klozet değildir diye içimizden geçiriyoruz. camilerde haddinden fazla klozet var. sağlıklı desen değil, pratik desen değil. peki neden bu kadar yaygınlaştı bu ülkede.

anlayabiliyorum, insanımızın bir kısmı artık rahatlarından taviz veremeyecek hâle geldiler. iki dakika bağdaş kurup yemek yiyemiyorlar. masaya alışmışlar. yer sofrasını unutmalarının üzerinden çok geçmiş. artık yerde ayakları karıncalanıyor, ağrıyor. klozetin de yaygınlaşmasının temel sebebi bu. tembelliğin getirisi. bizi bu saçma tuvaleti kullanmaya mahkum edenler utansın.
islam kültürü tuvaletlerin üzerine, batı kültürü seyyar tuvalet olan lazımlığın yerleştirilmesi sonucu ortaya çıkan alafranga tuvaletin insan vücuduna temas eden kısmı
sağlıksiz olduğu için elle dokunulamayan fakat bunun için antimikrobik hareketler olan bunlardan bir tanesi de "klozet açan ayak tekniği" ile elle dokunmadan temiz şekilde kapak açma yöntemidir - git
çok içki içip akabinde kolları klozetin oturma kısmına sarıp içine girercesine eğilip kusmak için de kullananlar var. o yetmez bir de orda öyle sızıp kalırlar. filmlerde görüyoruz pis insanlar işte.