kollarındaki bilezikleri sattılar ve türkiye’ye gönderdiler

1 /
tarih boyunca bir çok güçlü türk devletinin himayesinde yaşadılar ondan bize göç edip duruyorlar.
ama artık bu ülkenin suriye den sonra başka bir millete ev sahipliği yapacak ne gücü ne ekonomisi kaldı. suriye göçü hiç olmasaydı bugün ekonomi olarak daha rahat olablirdi ülke. suriyeli bir türk vatandaşına göre daha ucuza ve daha sesiz çalıştığı için özellikle sanayi de tercih ediliyor. üstelik çevrede ki ev fiyatları da yükseliyor bununla beraber. savaş bitince dönecekler olayı ise hikayedir.
ikinci bir afgan dalgasında alım gücü düşen vatandaşların ekonomisi daha da düşecek krizler artacak. roma imparatorluğu bile göçlerle parçalandı rezil oldu. düzensiz göçlerin sonu hep aynıdır değişmez. objektif bakınca akp bu olayı eline yüzüne bulaştırdı.
geçmiş yazılarımdan akp yi öven birisi olarak, objektif bakınca akp bu olayı eline yüzüne bulaştırdı.
bilezik muhhabeti yapıp olayı güzel göstermesi ise ayrı bir olay. kurtuluş savaşında göç değil savaşmayı tercih ettik biz.
Maalesef zavallı bir yaklaşım. İsrail de Filistin lehine gösteriler düzenleniyor ama İsrail sözde düşman ülke statüsünde. Bir grubun faaliyetleri topluma mal edilemez. İki kadın bilezik gönderdi diye 2 milyon afgana kucak açmak zorunda değiliz. Ki olayın arka yüzü daha farklı lenin Rusya sı vesair. Ama işte kime ne anlatıyoruz. Belli ki bir çıkar var. Ya Avrupa dan kaynak kopartacaklar ya da vatandaşlık verip oy kullandırtacaklar. Ülke babamın malı olsa ben de öyle davranırdım helal olsun.
Abd'nin, Ab ülkelerinin huzurunu bozmak için sürekli yaptığı göçmen krizini aklamaz bu.

Süleyman abee, sana bir eyilik yapanı kendi evine ve nüfusuna mı alıyorsun ki, bu çıkışı yapıyorsun?

Onlar, sana bilezik gönderdiler; lakin sen karşılığında işgalci güçlerin yanında yer aldın.

Derdin Afganlı değil yani. Derdin: Bop'çuların projelerini engelleyemiyorsun ve bu yıkımı kendi vatandaşına duygusallıkla yutturuyorsun, olay bu.
Bir kaç video izledim, içlerinde kadın çoluk çocuk olmayan. Pek çoğu florya sahiline yerleşmiş bile. Güvensizlik hissi, bir kaç sene sonra içişleri filistin sorununa dönecek ve azınlık olarak kalacakmışız gibi. Bu ülkenin kenarlarında don lastiği yok, gelen geldikçe esnesin diye. Feraset diliyorum ama nasip olur mu bilmem.
Bir ton şey yazdım sonra hepsini sildim. Söylecek çok şey var ama Yeter kardeşim artık ülkeye göz göre göre karanlık dipsiz kuyuya sürüklüyorsunuz. Bu ülke dingonun ahırımı isteyen gelip yaşasın. Soyunu , sopunu bilmediğin insanları nasıl ülkene bu kadar rahat alabilirsin.
tsk'sıyla içişleriyle sürekli göçmen güzellemesi yapan iktidarın ya kimsenin bilmediği gizli harika bi planı var ya da ülkenin 50 yıl içerisinde cehenneme döneceğini bile bile giderayak ortalığı yakıp yıkıp gidecekler.
ama kendi seçmenleri bile artık yemiyor bunları.
benim de babaannem kerkük'ten anadolu'ya göç etmiş. acaba ırak bölgesel yönetiminden rica etsem petrol kuyularından milyonda bir pay verirler mi ?
içişleri bakanı Süleyman soylu ifadesi. Bu sebeptendir ki afganlı, Pakistanlı ve bilmem nereli Göçmenler ellerini kollarını sallaya sallaya sınırdan gelip istedikleri gibi ülkede yaşayabilir.

“Şimdi ‘Türkiye’ye, Afganlar geliyor’ diyorlar sadece bize değil Batı’ya da gidiyorlar. Bu memleket zor dönemdeyken, İstiklal Mücadelesi’nde Pakistan ve Afganistanlı kardeşlerimiz kollarındaki bilezikleri sattılar ve Türkiye’ye gönderdiler."

git