konuştuktan sonra bunları neden söyledim ki hissi

1 /
Karşıdaki kişinin algılayış yada dinleyiş şekli sebebi ile olan hata yapmışlık hissidir. Bunun en büyük sebebi de kişisel verilerinizi size silah olarak kullanan insanları ayırt edemediğimizden, empatik dinleyen insan kaldıysa hayatınız da basit görse de dinleyebiliyorsa yeterli onun dışında insan beyninden konuşmaya mahkum..
gereksiz bir enerji yükselmesine eşlik eden derin pişmanlık düşüncesi.

git gide ses kısılır, etrafın gözlerinden anlattığınız konuya hakimiyet derecesi ölçülür, konu saptırılır, anlayan cingözler bir ara tenhaya çek.. yok o kadar da değil....
Yaşıyorum bazen bu hissi. Örneğin gereksiz insanlara gereksiz bilgiler verdiğim oluyor. Sonra diyorum kendime neden söyledin ki, ne gerek vardı diye.

Bazen ise karşındaki insan konuştuklarını hiç umursamıyor ya hani söylediklerin havada kalıyor işte o zaman gereksiz geliyor bu konuşma, için acıyarak yaşıyorsun bu hissi.
Bir otokontrol mekanizmasına sahip olan insan varlığı nedense bazen otokontrolu de bırakıp konuşabiliyor ve sonrasında dediğini düşünüp tartmadan dediğini farkeder ve bunların doğuracağı sonuçlar olabilir.